У Львові реставрують кам’яницю XIX ст, в якій відкриють Першу муніципальну галерею

Багатофункціональний культурний простір площею 300 м2 запрацює в середині серпня

КультураОрися Шиян, 17 червня21310
У Львові реставрують кам’яницю XIX ст, в якій відкриють Першу муніципальну галерею
фото lvivcenter
Мистецький простір запрацює в середині серпня

У Львові реставрують неоготичний будинок XIX століття на вулиці Стефаника, 11. Під час ремонту там виявили автентичні розписи, оригінальні кахлі майстерні Потоцьких, керамічні наріжники, схожі на вироби фабрики Левинського. Ремонт передбачає і реставрацію фасаду та облаштування подвір'я. Після закінчення робіт тут відкриють Першу муніципальну галерею площею 300 м2.

Майбутній мистецький центр облаштують на першому поверсі кам'яниці Леона Сапіги, що став першим у Львові багатоквартирним будинком у 70-х роках XIX століття. Його спроектував архітектор Адольф Кун, автор палацу Сапігів та окремих будівель комплексу лікарні на вул. Кульпарківській.

Як розповіла начальниця управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко, це одна з найбільших будівель цієї вулиці, яка має 11 вікон на фасаді: «Її будували Сапіги — львівські графи. Будівля має дуже добрий декор, стилізація під готику. Пізніше її продали бібліотеці. Тут була друкарня, багато громадських організацій, тобто тут були в основному адміністративні будівлі, а житло лише у другому — задньому приміщенні. Зараз це житловий будинок із нежитловими приміщеннями на першому поверсі, які ми зараз пристосовуємо під галерею мистецтв».

Місто вклало у реновацію приміщення 8,7 млн грн. Багатофункціональний простір передбачає галерею, лекторій, медіатеку, книгарню, кав'ярню і художню майстерню. Тут будуть проводити виставки, лекції, майстер-класи, кінопокази, концерти, перформанси й інші культурні події для популяризації сучасного мистецтва, розвитку інноваційного й екологічного мислення.

«Це перший муніципальний мистецький простір і дуже важлива інституція на культурній мапі нашого міста. Ми намагаємось максимально зберегти історичну цінність цієї зони: реставруємо фрески, фасад і вхідну арку, використовуємо у дворику елементи збереженої старої бруківки», — цитує директорку департаменту розвитку ЛМР Наталію Бунду прес-служба ЛМР.

фото прес-служби ЛМР

17 червня роботи оглянув міський голова Львова Андрій Садовий.

«Ми очікуємо, що молоді художники зможуть себе проявити, малювати хороші картини і виставляти їх. Завжди була проблема з виставковими площами. Паралельно ми приводимо до пуття сам будинок — триває реставрація фасаду, облаштовуємо дворик, пандус», — сказав мер Львова.

П’ять підрядників одночасно виконують різні види робіт: реставрацію фасаду, ремонт даху, облаштування внутрішнього дворику, встановлення пандуса і внутрішніх меблів та облаштування самої галереї. Відкриття заплановане орієнтовно на 15 серпня. За інформацією керівниці проекту «Муніципальний мистецький центр» Роксолани Мицько, перша виставка, якою відкриють галерею, будуть роботи львівських художниць.

Муніципальна галерея розташована поруч з Науковою бібліотекою ім. Стефаника, Галереєю мистецтв і неподалік від Lem Station та Urban бібліотеки, що сприятиме тісній співпраці та напрацюванню культурного вектору.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук