У Львові станеться «Подія»
Культура

У Львові станеться «Подія»

Документальний фільм Сергія Лозниці покажуть у Палаці мистецтв

Катерина Сліпченко, 22 березня 2016 471 0

Новий документальний фільм режисера Сергія Лозниці «Подія» від 22 березня можна буде подивитись у львівському Палаці мистецтв.

«Подія» – документальний фільм, знятий у копродукції Нідерландів та Бельгії. У ньому йдеться про драматичні події серпня 1991 року в Ленінграді, коли на Палацову площу міста вийшли тисячі людей на підтримку демократичних сил.

Лозниця перетворив в повнометражну картину маловідомі документальні зйомки трьох днів серпневого путчу 1991 року. «Подія» змонтована з кадрів хроніки, знятої шістьма режисерами кіностудії «Лендокфільм» під час серпневого путчу 1991 року. Сам режисер назвав картину, світова прем’єра якої відбулась на Венеціанському кінофестивалі, історією про «загублене майбутнє».

Фільм змонтовано виключно з архівної хроніки. Геній монтажу Лозниця розсуває рамки звичайного документального кіно. У ньому немає вставок з інтерв'ю, текстових доповнень або закадрового опису. Як у попередній роботі режисера, фільмі «Майдан». Лозниця обирає з хроніки крупні плани створюючи таким чином ефект присутності. Їх він чергує із загальними планами, які дають відчуття натовпу, масштабності події.

Картина містить безліч іронічних відсилань до сучасної дійсності. Можна пригадати, звідки з’явились слогани «Фашизм не пройде» та «Геть хунту» під музику Чайковського і Цоя. Як і у «Майдані» Лозниця утримується від коментарів, але як і у «Майдані» завдяки монтажу його симпатії та його меседж є очевидними.

«Майдан» так само є монументальною хронікою подій, знятою без закадрового коментаря, переважно статичною камерою. Мудрий та відсторонений фільм – історичне полотно про народження нації.

«Подію» певною мірою можна назвати паралеллю «Майдану»: фільм про те, що могло би бути та чого не сталося. Неможливо дивлячись «Подію» не проектувати сьогодення на недалеке минуле. І в чомусь фільм можна вважати пересторогою.

У будь-якому випадку цей фільм є надзвичайною мистецькою подією, фільмом, який можна назвати обов'язковим для перегляду. З різних міркувань.

Нагадаємо, що українська прем’єра «Події» відбулася на кінофестивалі «Молодість». Зараз режисер працює над картиною «Донбас».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук