У Львові стартує кінофестиваль документального кіно про права людини

КультураК.С., 29 жовтня 20151510

1 листопада у Львові стартує XII Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. Протягом фестивалю продемонструють 40 найкращих документальних фільмів України та світу. Про це повідомляє прес-служба фестивалю.

Фестиваль відкриє українська стрічка «Медик іде останньою» (режисер – Світлана Шимко, Угорщина, Україна, 2014). Фільм про лікаря-волонтера – Таню, яка була на передовій впродовж найкривавіших днів Майдану. Перегляд фільму відбудеться у кінолекторії Національного Музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького».

Заходи фестивалю об’єднані темою «Пропаганда», оскільки війна на Сході розпочалася через медіа та пропаганду.

Метою Мандрівного фестивалю є сприяти популяризації й розвитку документального кіно та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні.

До програми цьогорічного фестивалю увійшли фільми-переможці та фільми позаконкурсних програм XІІ Docudays UA. Фестиваль покаже дві стрічки з програми «Пропаганда», що була центральною на фестивалі в Києві. Представлені в ній фільми «Звідки з’являється пил і куди зникають гроші» Тійто Оясоо та Ене-Лііс Семпері та «Це моя земля» Тамари Ерде торкаються важливих сфер суспільного життя – освіти та політики.

До програми Мандрівного фестивалю увійшли також фільми з програми «Ефект Грузії», що розповідає про досвід війни з Росією та той час, коли країна відбудовувалась. Добірка «Docu/Енергія» відкриє шлях до усвідомлення відповідальності кожної людини на шляху до енергонезалежності та збереження природних ресурсів.

Програма «Docu/Україна» представляє три стрічки про наше життя сьогодні: «76-49» Юлії Проскуріної, «Вальс Алчевськ» Вадима Ількова та «Сестра Zo» Аліси Коваленко. Це картини різної стилістики: від майже епічних до дуже особистих.

«Нове на цьогорічному фестивалі – кінопрограма «Docu/Діти». Герої історій – це діти та підлітки, які стикаються з дорослими проблемами та вчаться їх долати. До перегляду цієї програми, за сприяння управління освіти м. Львова, планується залучити близько 500 школярів-старшокласників. Діти дивитимуться кіно не лише у звичному для них місці – школі, а й на широкому екрані – в Львівському кіноцентрі, музеї «Тюрма на Лонцького» та Бібліотеці на Мулярській. Доповнюватимуть дитячу кінопрограму цікаві дискусії з істориками, правозахисниками, а також спілкування у форматі «Живої бібліотеки» з учасниками АТО, вимушеними переселенцями та іншими людьми з непересічними життєвими історіями.

Мандрівний фестиваль також відвідає багато містечок Львівської області. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук