У Львові створюють інтерактивний музей історії електрифікації

Головні новини Львова 26.10Марічка Крижанівська, 26 жовтня 2016, 18:29 707 0

У Львові з'явиться Музей історії електрифікації Львівщини, де не лише показуватимуть раритети, а й можна буде власноруч проводити фізичні експерименти.

Львів. Кінець ХІХ століття. Містом поїхав перший електричний трамвай. І задля нього збудували першу загальноміську електростанцію на території теперішнього трампарку на вулиці Сахарова.

А от першою будівлею, де спалахнуло світло у Львові, став Оперний театр. І вже звідти мережа розповзалася містом.

Винахід електричної енергії започаткував цілком нову еру для людства.

«У кінці ХІХ століття це було дивиною настільки, що це межувало з магією, фантастикою і оцю атмосферу магії до ІІ Світової війни ми дуже хотіли б передати у своїй експозиції», – розповіла завідувач Музею історії електрифікації Львівщини Марія Кравченко

В одному із залів відтворять міжвоєнну кімнату диспетчера.

«Ми збираємо у цій кімнаті різні предмети, які використовував у своїй роботі диспетчер на щодень. Наприклад, тут є у нас концентратор американського виробництва 40-х років, він використовувався для того, аби вписувати і систематизувати інформацію про абонентів різних вулиць», – додала Марія Кравченко.

Із засекречених архівів вдалося знайти раритетні схеми кабелів Львова 1908 року.

А ще музейники збирають професійні інструменти енергетиків, які нині уже стали історією.

Майбутній музей обіцяють зробити інтерактивним. Тут можна буде не лише оглядати раритети, а й проводити фізичні експерименти.

Львів'яни активізувалися і приносять експонати. Нині енергетики передають сторічний ввідний пристрій виробництва Siemens-Shukkert, який знайшли на вулиці Городоцькій.

«Експонати, якщо їх не передавати, пропадають. І такого виробництва, таких речей в нас в Україні вже ніколи не буде. Тому якщо ми знаходимо щось, ми з радістю передаємо працівникам музею», – пояснив начальник Залізничного району електричних мереж Олег Григлевич.

Майбутній музей у фондах уже має понад 700 експонатів. Для відвідувачів його відкриють на вулиці Мушака.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук