У Львові урочистим концертом завершився фестиваль LvivMozArt

На закритті фестивалю звучала скрипка Моцарта

КультураАндрій Дрозда, 23 липня 20185401
У Львові урочистим концертом завершився фестиваль LvivMozArt
фото ЛМР
Коштовну скрипку до Львова привезли з фундації Моцартеум у Зальцбурзі

У неділю, 22 липня, у львівській Опері відбувся завершальний концерт другого фестивалю класичної музики LvivMozArt. Фестиваль тривав впродовж десяти днів від 13 по 22 липня.

На урочисте закриття концерту із Австрії привезли особисту скрипку Вольфганга-Амадея Моцарта — Costa Violine. Коштовний інструмент зберігають у музеї та архіві видатного композитора — «Моцартеумі», який розташований у Зальцбурзі.

Моцарт грав на цій скрипці впродовж кількох останніх років життя. Сьогодні інструмент вкрай рідко покидає стіни фундації у Зальцбурзі, тож львівські гастролі скрипки генія класичної музики стали виявом особливої «Моцартеуму» до фестивалю LvivMozArt.

На закриття фестивалю у Львові прибув також президент фундації «Моцартеум» Йоганес Гонсіг-Ерленбург.

На фестиваль до Львова завітав президент фонду Mozarteum Йоганес Гонсіг-Ерленбург (фото ЛМР)

«Ми сьогодні зібрались вшанувати великого Моцарта. Разом з його музикою до нас звертається дух великого генія, який завжди виступав за свободу і самовизначення. Для фундації Mozarteum велика честь зробити свій внесок у фестиваль LvivMozArt»,— зізнався зі сцени львівської Опери Йоганес Гонсіг-Ерленбург.

Програму завершального концерту відкрила увертюра патрона фестивалю Франца Ксавера Моцарта у виконанні оркестру INSO-Львів під диригуванням Оксани Линів.

Зі сцени також прозвучали скрипкові концерти Вольфганга-Амадея Моцарта та Фелікса Мендельсона. Солістом, якому випала честь зіграти ці твори на особистій скрипці Моцарта, став австрійський скрипаль Франк Стадлер.

Фестиваль LvivMozArt уже став традиційним для Львова (усі фото ЛМР)

Нагадаємо, що події фестивалю LvivMozArt тривали впродовж десяти днів на десяти локаціях у Львові та поза межами міста. Зокрема, прем'єра опери «Алкід» видатного українського композитора Дмитра Бортнянського відбулася у Свірзькому замку на Львівщині.

Організатори фестивалю прагнуть, щоб класична музика долала усталені межі та уявлення, тож обирають для проведення концертів і незвичні локації. Зокрема, частина програми фестивалю проходила у львівському трамвайному депо.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук