У Свірзькому замку відбулась прем'єра унікальної опери Дмитра Бортнянського «Алкід»

Це перша повноцінна режисерська постановка партитури, яку впродовж 200 років вважали втраченою

КультураЮлія Лавришин, 15 липня 201812321
У Свірзькому замку відбулась прем'єра унікальної опери Дмитра Бортнянського «Алкід»
фото LvivMozArt
У Свірському замку відбулась прем’єра унікальної опери Дмитра Бортнянського «Алкід»

У суботу, 14 липня, в межах LvivMozArt у Свірзькому замку на Львівщині відбулась прем’єра унікальної опери Дмитра Бортнянського «Алкід».

Вперше ця опера була виконана у 1778 році в найбільшому театрі Венеції – San Benedetto. В Києві вона вперше прозвучала у 1784 році. Але згодом, упродовж двох століть партитуру вважали втраченою.

Віднайшли її лише у 1980-х роках в одному з лондонських архівів. Прем’єра, яку побачили глядачі LvivMozArt у Свіржі, – це перша повноцінна режисерська постановка унікальної опери з часу, коли її віднайшли.

Усі фото з Facebook-сторінки LvivMozArt

В основі партитури «Алкід» алегорія філософа V ст. до н. е. Продика. У ній розповідається про давньогрецького героя Алкіда (Геракла), який зустрів на роздоріжжі двох жінок: одна з них уособлювала Гріховність, інша — Доброчесність. Уособленням двох протилежних героїнь у творі стали Едоніда і Аретея. Едоніда малює перед Алкідом світ насолод і радощів, тоді як Аретея не приховує, що на праведному шляху героя чекають небезпеки і випробування, що вимагають чималої мужності. Незважаючи на спокуси Гріховності, він обрав Чесність.

Диригує оперу співзасновниця та директорка LvivMozArt Оксана Линів, яка зазначила ZAXID.NET, що готувалась до цієї прем’єри впродовж 20 років.

Оперу можна буде послухати 15, 19, 20 липня о 20:00.

Організатори передбачили трансфер з центру міста до замку. Автобуси вирушать від вул. Винниченка, 32 о 19:00 та повертатимуться назад о 23:30.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук