У Львові в Нацмузеї дітям дозволяють малювати на землі і відтискати графіку

До творення запрошують і дорослих, для яких діє «Музейна школа естампа»

КультураОксана Сенишин, 20 червня 2018, 18:51 384 0

У Львові дітям дозволяють відчути себе художниками. У Національному музеї їм влаштували канікули під назвою «Граємо у мистецтво». Щодня в них різні теми, а сьогодні, 20 червня, малеча вивчала графіку.

Тож біля відділу «Мистецтво XX століття» ніякого офіціозу. Діти творили на землі – цього разу малювали вугіллям, бо тема «графіка». Раніше був живопис, скульптура, народне мистецтво. Однак попереду інтрига – станкова графіка. Аби вони збагнули що це, спершу їм показують оригінали українських авторів.

«Ми дітям показували, малювати олівцем, як відрізняється малюнок вугіллям. І саме процес станкової графіки, який є їм особливо цікавим. Вони бачать ці оригінальні твори в експозиції. Це роботи Миколи Федюка, Ярослави Музики, Богдана Сороки», – розповіла завідувачка сектору зв'язків з громадськістю Нацмузею Людмила Співак.

Отож далі малеча сама береться за валик і розкатує фарбу. Накладає її на вже готове кліше, що відповідає оригіналу з дерева чи лінолеуму. Прикладає до паперу і кладе під станок.

«Найцікавіше, що сподобалось – це робити відбиток. Цікаво знати, що вийде з цього. Тепер свою роботу, напевно, комусь подарую», – поділилася емоціями дев’ятирічна учасниця канікул Квітка.

«Я до цього в музеї не ходив. Зараз перший раз. Я навчився з глини ліпити, малювати вугіллям, фарбою. Найбільше сподобалося вугіллям малювати. Буду художником», - розповів дев’ятирічний Владислав.

Однак не лише дітей вчать творчості. Тут щосуботи чекають на дорослих у «Музейній школі естампа». Ті вже мали три заняття: їх вчили лінориту, творити графіку з допомогою лінолеуму, офорту – це коли гравюра травиться кислотою на міді, латуні чи бронзі, а також у техніці сухої голки. Та попереду ще два уроки. Тож чекають на зголошення охочих.

«Наступне заняття – монотипія. Ми хочемо звернутися до технологічних речей, які використовував Леопольд Левицький. Щоб монотипія – це не був суто відбиток, який ти намалював на якійсь пластині, а якийсь трафаретний друк, багаторазовий друк як повноцінний твір. Бо монотипію часто недооцінюють. І ще буде дереворит», – підсумував працівник Національного музею Орест Зьомко.

Запис дітей проводиться за телефоном 067 145 19 42.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук