У Львові вчитимуть писати сценарії

КультураК.С., 30 червня 20153420

З 1 липня у Львові знову запрацює кіношкола фестивалю Wiz-Art. Протягом місяця її слухачі оволодіватимуть теоретичними та практичними навичками написання сценарію. Вестиме 30-денний курс Марися Нікітюк. Авторка сценаріїв до короткометражних фільмів «Ґауді», «Алкоголічка», «Янгол смерті», «Листопад», «В деревах», «Мандрагора», співзасновниця драматургічного міжнародного фестивалю «Тиждень актуальної п`єси» зараз працює над власним повнометражним ігровим дебютом.

«Ми намагаємося розбурхати тих людей, які сидять і думають, що вони сценаристи, але ще не написали жодного сценарію. Марися Нікітюк є українською сценаристкою і режисеркою. Вона прийшла в кіно з театру і в не збирається туди повертатися, як вона сама каже: "кіно дає значно більше можливостей". Це її пристрасть і робота», - розповіла ZAXID.NET директорка кінофестивалю Wiz-Art та менеджерка кіношколи Ольга Райтер.

«Мені хочеться, щоб наше місто стало містом резиденцій, але корисних резиденцій. Корисних для нас, для міста, для наших людей, для наших професіоналів. Оскільки людей з кіно у нас не так багато, то мені видаєтьсяд оцільним запрошувати професіоналів з і інших міст на місяць, чи на тиждень, чи на кілька днів. Вони приїжджають сюди, тут живуть і працюють», - вважає Ольга Райтер.

Розпочати вирішили із сценарного курсу, який буде дуже інтенсивним: 12 занятть та одине підсумкове, тричі на тиждень по 2,5-3 години. Для участі відібрали до 10 осіб. Результатом цього курсу мав би стати готовий сценарій.

«Після першого пітчингу кінопроектів ми побачили, що є велика проблема зі сценаріями, що мало людей знаються на драматургії. Жанна Озірна, сценаристка та координаторка кіношколи, вже давно проводить кіночитки і сама пише сценарії. Вона зіштовхується з проблемою, коли бракує професійного середовища, коли елементарно немає тих, хто би дав копняка і сказав: "ти конче маєш на понеділок це написати" і все, вибору в тебе немає, ти судиш і пишеш. Це така можливість для людей трохи себе організувати і, як писав один наш майбутній студент: "Я все пишу сценарій і не можу дописати. Сподіваюсь, що за цей місяць Марися мені допоможе стати посидючим сценаристом"», - розповідає менеджерка проекту.

В планах Wiz-Art  - інші освітні курси. «Далі будуть і документальне ательє, ми хочемо запрошувати і продюсерів, і операторів, і режисерів, які будуть мати різні по часу курси. Поки що, створення окремої школи, яка б функціонувала щоденно, я вважаю недоцільним, а от такі інтенсивні курси мають працювати», - наголошує Ольга Райтер.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук