У Львові відкриється фестиваль короткометражних фільмів Wiz-Art

КультураД.Ц., 21 травня 20152600
У Львові відкриється фестиваль короткометражних фільмів Wiz-Art
фото Wiz-Art
Кадр із фільму «Симфонія»

21-24 травня у Львові відбудеться 8-й  міжнародний фестиваль короткометражних фільмів Wiz-Art.  Цього року у рамках конкурсної та позаконкурсної програми фестивалю покажуть близько 100 стрічок з різних куточків світу. Також гості фестивалю зможуть відвідати кінопокази від партнерів Wiz-Art, майстер-класи українських та іноземних режисерів, лекції.

«Ми хочемо творити завтра, не чекаючи, доки хтось це зробить за нас. Культура і кіно зокрема на фоні недолугої гуманітарної політики та занепадницьких настроїв в Україні виглядають недооціненими. Кіно здатне оперативно реагувати і рефлексувати на суспільні процеси, а, отже, формувати основи світогляду. Я маю на увазі здорові рефлексії, а не пропагандистську машину на кшталт російської. Всі знають, але небагато людей справді усвідомлюють, що завтра – це те, що ми готуємо сьогодні. Культура будує підґрунтя для виходу з кризи. Wiz-Art запрошує наших глядачів не лише дивитись, але й брати участь у створенні кіно. Рефлексувати на тему сьогодення, формулювати і висловлювати власну думку, бути активними, а отже робити майбутнє тут і зараз разом з нами» - розповідає директорка фестивалю Ольга Райтер.

У міжнародному конкурсі 17 стрічок з Нідерландів, Великої Британії, Румунії, США, Франції, Німеччини, Канади, Ірану, Тунісу, Лівану, Швеції, Таїланду, Фінляндії, Австрії, Данії та України змагатимуться за головний приз фестивалю - гран-прі, а також за призи в трьох номінаціях - найкраща режисура, найкращий сценарій та найкраща операторська робота.

Визначатиме найкращі короткометражки міжнародне журі фестивалю у складі трьох режисерів: Катaжини Ґондек (Польща), Крістофера Шварца (Австрія) та Олександра Ратія (Україна).

У національному конкурсі змагатиметься 10 українських стрічок укладених у 2 програми.

Під час фестивалю відбудуться спеціальні кінопокази від партнерів фестивалю: «Італійська панорама» від SediciCorto Film Festival (м. Форлі, Італія), «ЇЇ РОЛЬ: жінки у та поза кадром» від Феміністичної майстерні (м. Львів) і підбірка українських короткометражок від молодіжної платформи СУК (Сучасне Українське Кіно). Новинкою цьогорічного фестивалю також є показ для найменших глядачів - підбіркаанімаційних короткометражок «Шортики».

Щорічна Wiz-Art Film School - освітній блок фестивалю - цього року закцентує увагу на практичних навичках у створенні кіно.

У рамках фестивалю 22 травня о відбудеться презентація новоствореної  Львівської кінокомісії, напівдержавної структури, котра покликана сприяти кінопроцесу у місті.

Повну програму фестивалю можна побачити тут.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук