У Львові видали книжку казок від батьків, дідусів і бабусь «Щастя у віконці»

Книжка має «домандрувати» до сиріт, багатодітних сімей та важкохворих

Головні новини Львова 24.01Оксана Сенишин, 24 січня 2017, 16:58 598 0

Книжка казок «Щастя у віконці» шукає своїх читачів. Казки від бабусь, дідусів та навіть цілих сімей вийшли у світ окремою книгою і мандрують бібліотеками міста. У кінці ж подорожі історії від півсотні авторів з цілої України потраплять до багатодітних сімей та дітей-сиріт.

З двохсот казок, надісланих від майже вісімдесяти авторів з цілої України, до неї увійшло півсотні цікавих пригод від сорока оповідачів. Леся Кічура – одна з авторок. Почала писати для своєї донечки та сина ще 10 років тому.

«До цієї збірки увійшла казка «Як Бог немовлят роздавав». Вона написана після розмови з моєю колегою, з якою працюю разом в університеті імені Франка. І коли ми з нею розмовляли, вона сказала, що дуже давно чекає на свого первістка, що хотіла б мати дитинку. І я просто їй відповіла: «Напевно, твоє немовлятко Бог ще не зліпив на небі». Коли я поклала слухавку, ця фраза буквально крутилася в мене в голові. І за хвилин 15 народилася ось ця казка», – розповіла Леся Кічура.

Історія цієї казкової збірки розпочалася ще на початку осені.

«Маруся моя одного вечора запитала мене: «Мамо, чи є така книжка, яку написали мами і тати з України, чи є такі книжки?» Я не мала відповіді на це питання. Але з цією ідеєю вранці прокинулася і дала поклик у ФБ», – поділилася спогадами ідейниця книги «Щастя у віконці» Ірина Астахова.

Тоді зі своїми історіями зголошувалися навіть цілі сім’ї. Олена Рефцьо та її 12-річний Михайло надіслали, до прикладу, «Пригоди в Лемберзі».

Одночасно шукали й ілюстраторів. І ось вже тепер книга вийшла накладом у 2 тис. примірників. Її світ побачив «на Миколая». А зараз «Щастя у віконці» шукає свій шлях до діток з дитячих будинків, з багатодітних сімей та до важкохворих.

«Наші автори беруть книжки, я їм відправляю. Вони відвідують діток в лікарнях, в онкоцентрах. Роблять такі презентації, свята, малюють. Діти зі шкіл танцюють, вистави навіть влаштовують», – додала Ірина Астахова.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук