У Львові відбудеться виставка видатного графіка Володимира Пінігіна

КультураОксана Панчишин, 14 вересня 20163550

З 20 вересня по 9 жовтня у галереї «Зелена канапа» у Львові триватиме персональна виставка видатного художника, графіка, ілюстратора та інтелектуала Володимира Пінігіна.

В експозиції «Рік без генія» будуть представлені роботи різних періодів, виконані в різноманітних техніках: колажі 70-х, акварелі, літографії 70-80-х, офорти, монотипії 90-х, рисунки 2000-х років, інформує прес-служба Львівської міськради.

Доповнять експозицію архівні записи з Володимиром, демонструватимуть також анімаційні ролики з персонажами його робіт, продаватимуть футболки з прінтами образів його світобачення.

Куратор виставки – онук Володимира Пінігіна Максим Ключковський.

Довідка. Володимир Пінігін (Забавін, як він часом підписував роботи) народився у Санкт-Петербурзі, де навчався в художньому гуртку при Ермітажі. У 1965 році закінчив Український поліграфічний інститут ім. Івана Федорова за фахом «Графіка». Володимир Пінігін працював у книжковій і станковій графіці, плакаті, дизайні, сценографії, живописі.

Відомий книжковими ілюстраціями, зокрема фантастики: Жуля Верна, Герберта Уеллса, Рея Бредбері, Артура Кларка, Кліффррда Саймака, П’єра Буля, Станіслава Лема, Олександра Бєляєва, Карела Чапека та Василя Бережного.

З 1963 року взяв участь у близько 120 групових регіональних, республіканських, міжнародних виставках. Провів 12 персональних виставок в Україні, Росії, Бельгії, Голландії, Німеччині, США, Польщі. Його роботи розійшлися по численних приватних колекціях за кордоном.

Володимир Пінігін помер 11 жовтня 2015 року на 75-му році життя.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук