У Львові відкрилась виставка плакату «Проти Бога. Проти Людини»

КультураДарина Цвях, 21 листопада 20144400
У Львові відкрилась виставка плакату «Проти Бога. Проти Людини»

У Львівському музеї історії релігії відкрилась виставка плакатів «Проти Бога. Проти Людини». Вона об’єднує дві різні теми: «Радянський антирелігійний плакат із збірки Львівського музею історії релігії» та «Голодомор 1932-1933 років очима українських художників».

Створені радянською тоталітарною системою безбожжя і голодомор призвели до вимирання мільйонів людей нашої країни.

На виставці представлено 44 плакати атеїстичного характеру, що поширювалися з 1918-го до 60-х років ХХ століття. Серед експонованих речей - радянські антиклерикальні плакати відомих художників Олександра Апсітіса, Віктора Дені,  Дмитра Моора, Василя Спаського, Михайла Черемних, групи «Боевой карандаш» тощо.

Є й антирелігійна графіка 1920-х років. Її можна було побачити на сторінках популярних у той час газети і журналу «Безбожник»,  журналу «Безбожник біля верстата».

Щодо теми Голодомору 1932-1933 років, то її розкривають 19 плакатів із колекції американського бізнесмена та громадського Моргана Вільямса. В його колекції про українську трагедію зібрано понад 400 робіт. Це живопис, графіка, плакати, ліногравюри, народні картини, фотографії. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук