У Львові відкривається міжнародний театральний фестиваль «Древо»

Організатори присвятили його польському театральному режисеру Єжи Ґротовському

КультураК.С., 27 вересня 20182350
У Львові відкривається міжнародний театральний фестиваль «Древо»
Фестиваль є платформою для спілкування та обміну досвідом

З 27 вересня до 1 жовтня у Львові уже вчетверте пройде міжнародний фестиваль традиції «Древо», ініційований театральним центром «Слово і голос».

Фестиваль, завданням якого є стати платформою для спілкування, демонстрації праці, передачі знань майстрами та носіями традиційної культури (у попередні роки музичної, пісенної, танцювальної), цього разу пройде у Львові під назвою «Традиція Театру».

Під словом «традиція» організатори розуміють насамперед зміст, а не якусь конкретну форму. Йдеться про про театр як один з інструментів самопізнання людини. У сучасному театрі знак рівності між театром та пізнанням поставив свого часу Єжи Ґротовський – одна з найяскравіших постатей світового театру ХХ ст.

З його іменем пов'язаний фестиваль «Древо», на який з’їдуться майстри, представники інституцій та колективи які безпосередньо чи опосередковано пов’язані із видатним режисеро та теоретиком театру. Серед них, Інститут Єжи Ґротовського (Польща) в особі його директора та театрального режисера Ярослава Фрета, режисер та дослідник антропології театру Сергій Ковалевич (Росія), режисер та театральний педагог Валерій Більченко (Німеччина), акторка, режисерка та сапівачка Наталія Половинка (Україна), Театр ZAR (Польща), акторка та режисерка Вільда Філіп (Гаїті-Франція), театральний центр «Слово і голос», Міжнародна обсерваторія театру.

Львівська акторка, режисерка та сапівачка Наталія Половинка є ініціаторкою фестивалю «Древо»

Також участь у Фестивалі візьмуть відомі театрознавці та критики, зокрема, Маґдалена Гасюк (Варшава, Польща) та Сергій Васільєв (Київ, Україна)

«Древо-2018» включатиме в себе вистави, концерти, майстерні, фільми, обговорення. Зокрема, театр ZAR (найкращий новий музичний театр 2009 за версією журналу «Los Angeles Times»; володар двох найпрестижніших нагород Единбурзького Fringe фестивалю (2012) Total Theatre в категорії «фізичний театр» та Herald Angel) представить у Львові театралізовану ораторію Anhelli, та поділиться досвідом під час відкритої демонстрації праці; режисер, театральний антрополог та художній керівник Міжнародної театральної обсерваторії Сергій Ковалевич проведе під час Фестивалю п’ятиденну майстерню для акторів «Бути і все. Голос і тіло як єдність», а також представить свою режисерську роботу – виставу Sunrise за участі французької акторки гаїтянського походження Вільди Філіп; культовий українсько-німецький режисер Валерій Більченко представить свою першу, за більш ніж двадцять років, виставу в Україні, здійснену в театральному центрі «Слово і голос» - «Чекаючи на Годо».

Підтримуючи традицію минулих Фестивалів, «Древо-2018» також розширить рамки сценічного простору театрального центру «Слово і голос» – події відбуватимуться також в нових, несподіваних просторах міста.

«”Древо”, фактично, є єдиним в Україні фестивалем-майстернею, міжнародним самітом Майстрів, які, слідом за Ґротовським, кожен своєю унікальною дорогою та художньою мовою, передають надзвичайно рідкісне та дорогоцінне знання театру: як бути. Ці Майстри світового театру, живучи в Україні та за її межами, закладають основу Нового Українського Театру», - говирить ініціаторка та організаторка фестивалю Наталія Половинка про IV Міжнародний театральний фестиваль «Древо».

Повну програму фестивалю можна побачити на сторінці події у Facebook.

Фото: фестиваль «Древо»

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук