У Львові відновлює діяльність Кіноклуб з Олегом Яськівим

Культура4 квітня 20118210

5 квітня о 18:00 у Львові в кінофотоклубі "Ч/Б.5х5", що на пл. Коліївщини, 2, відбудуться установчі збори "Кіноклубу Олега Яськіва", який десятиліття діяв у клубі "Лялька". Відновлюють клуб мистецьке об’єднання “Дзиґа” та його модератор Олег Яськів.

Як повідомили ZAXID.NET організатори, кіноклуб створено для розвитку кінематографічної та мистецької культури львів’ян та гостей міста.

«Кіноклуб є продовжувачем традиції першого від часу незалежності львівського Кіноклубу, що постав у другій половині 1990-х років, коли у державі і у Львові в тому числі різко впав престиж кіномистецтва, були закриті більшість кінотеатрів, а доступ глядачів до якісного кіно став обмеженим. Незмінним модератором кіноклубу від того часу був Олег Яськів, а ключовим осередком – МО «Дзиґа» та легендарний клуб “Лялька”.

За понад десятиріччя діяльності Кіноклуб перетворився на культурний та, певною мірою, духовний центр освіченої частини львів’ян, котрі отримали доступ до шедеврів світової кінематографії та кращих досягнень сучасного кіно, анімації, балету. Саме Кіноклуб першим відкрив львів’янам чимало культових фільмів та імен, саме в його рамках Львів відвідали відомі українські культурні митці, такі як Юрій Макаров, Михайло Іллєнко, Іван Гаврилюк, а також режисери з Франції, Сербії та Польщі», - повідомляють організатори.

У перспективі  організатори прагнуть, щоб Кіноклуб став центром, який би об’єднав усіх кінематографічно творчих львів’ян і створив нову неформальну альтернативу традиційним навчальним центрам у Києві чи за кордоном. «Щоб Кіноклуб став не просто майданчиком для перегляду кіна, а середовищем існування кіна у Львові», - йдеться у повідомленні.

Організатори планують проводити традиційні тематичні кінофестивалі: «Сучасне українське кіно», Кіно-Азія», Сучасне європейське кіно», Свято кіноавангарду «Несхоже кіно», «Шедеври анімації», музичний кінофестиваль; щотижня демонструвати кращі фільми світу як класичного репертуару, так і авангарду; запрошувати на зустрічі українських та закордонних кіномитців; сприяти (морально і матеріально) талановитим львів’янам у реалізації їхніх кінематографічних ідей; зорганізувати середовище львів’ян, які пишуть кіносценарії та серйозно займаються відеозйомками та створити львівські майстерні сценаристів та кінооператорів; на базі Кіноклубу створити Кіноцентр, складовими частинами якого стануть кіноклуб, дискусійний клуб, майстерня сценаристів, майстерня кінооператорів; проводити лекції та дискусії на актуальні теми сучасного світового кіно.

Довiдка ZAXID.NET

Щовівторка о 18:00 – кінопокази та обговорення. Зустрічі з кіномитцями – у довільні дні (за взаємопогодженням)

Місце зустрічі: кіноклуб-фотоклуб "Ч/Б.5х5" (Львів, кут вул. Братів Рогатинців та пл.Коліївщини)

Повниця: вартість вступного внеску та персонального річного (до 01 січня 2012 р.) абонементу – 120 грн.

Не для членів Клубу: разовий благодійний внесок – 10 грн.

Координатор кіноклубу Олег Яськів (067 2552301, [email protected] , skype: olehyaskiv).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук