У Львові відреставрували ковані елементи сецесійного будинку на Руській

ЕкономікаЮрій Герун, 23 вересня 2016, 19:28 642 0

Будинок колишнього страхового товариства «Дністер», в якому зараз знаходиться 1-ша міська поліклініка, розпочали реставрувати ще минулого року. На цей час уже завершили роботи з реставрації кованих елементів.

«Зараз уже готові всі металеві елементи, брама з вулиці Руської та вулиці Підвальної, решітки балконів, тут навіть шукали первісний колір», – розповіла начальник міського управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко.

Споруджений 1905 року українським архітектором Іваном Левинським, будинок у рідкісному стилі української сецесії увібрав в собі елементи гуцульського орнаменту та має безліч кованих елементів.

«Металеві конструкції були ржаві, бракувало багато елементів, стан був не найкращий, в дуже поганому стані також стовпці і сам балкон зв’язку, оскільки вода затікала, було багато тріщин, тож балкон повністю переробляли», – розповів коваль-реставратор Юрій Миколаїшин.

Реставрація відбувалась у рамках проекту «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова», який впроваджує Німецьке товариство GIZ разом із Львівською міськрадою. Проект практично повністю фінансує німецька сторона.

Відновленням керували німецькі фахівці. Для цього навіть влаштували семінари для українських колег та відібрали чотири місцеві фірми, які й виконували реставрацією. Німецький реставратор Андреас Альгамер наголошує: «Ціль нашого навчання, наших тренінгів – це, власне, мотивувати місцевих майстрів до роботи на таких визначних пам’ятках архітектури, дати їм можливість якісно виконувати роботи і зберігати ту спадщину, яка нас оточує у Львові».

На цьому відновлення пам'ятного будинку не завершується. У бюджеті міста закладено кошти на реставрацію вікон і дверей.

Нагадаємо, у вересні 2015 року тут відреставрували дві вхідні брами та металеві решітки цокольного поверху 1-ї міської комунальної поліклініки на вул. Руській, а в червні цьогоріч – усі балкони. Тут відлили втрачені елементи, відреставрували металеві огородження та балюстраду зі штучного каменю.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук