У Львові вперше склад конкурсних комісій визначали жеребкуванням

Конкурс оголошено на посади директорів Палацу мистецтв та історичного музею

У Львові вперше склад конкурсних комісій визначали жеребкуванням
фото ZAXID.NET

8 квітня у Львівській обласній раді відбулося публічне жеребкування серед представників громадських організацій для визначення кандидатів до складу конкурсної комісії з проведення конкурсу на заміщення посади директорів Львівського палацу мистецтв та Львівського історичного музею.

Таке жеребкування відбувалося вперше. Воно стало потрібним у зв’язку із тим, що набув чинності закон про переведення працівників культури на контрактну систему.

За результатами жеребкування до складу конкурсної комісії з проведення конкурсу на заміщення посади директора КМЦ « Львівський палац мистецтв» стали представник Wiz-Art Ольга Райтер, мистецької ради «Діалог» Мар’яна Куземська-Данилюк та представник Спілки художників Микола Грималюк. 

До конкурсної комісії з проведення конкурсу на заміщення посади директора Львівського історичного музею увійдуть представники Спілки художників Роман Яців, Львівського товариства охорони пам’яток та львівського осередку ICOMOS Юрій Дубик та «Українського центру розвитку музейної справи» Наталія Дзюбенко.

Усі громадські організації відповідного спрямування мали змогу подати своїх кандидатів. Папірчики з їх прізвищами та назвами організацій помістили в урну для голосування. Ті, чиї імена були витягнуті навмання, і стали членами майбутньої комісії.

Ще троє осіб будуть представляти владу (кандидатури будуть визначені спільно ЛОДА та ЛОР), троє – трудовий колектив. Щодо останнього, то він зможе обрати експертне середовище, яке делегує до комісії своїх представників.

Певні заперечення під час жеребкування викликало те, що деякі особи представляли відразу декілька громадських організацій. Проте, оскільки це не суперечить чинному законодавству, усі подані кандидатури залишились без змін.

Нагадаємо, згідно із законом Конкурсна комісія складається з дев'яти членів. До її складу повинні входити представники трудового колективу, громадських організацій у сфері культури відповідного функціонального спрямування та органу управління. Членами конкурсної комісії також можуть бути: незалежні фахівці у сфері культури, публічного або бізнес адміністрування; члени професійних, творчих спілок, об’єднань, асоціацій, організацій в галузях культури; члени міжнародних об’єднань, асоціацій, організацій в галузях культури. Жеребкуванням визначали як раз тих трьох членів комісії, які мають представляти громадські організації у сфері культури відповідного функціонального спрямування.

На завершення заступник голови ЛОР Володимир Гірняк зазначив: «Можливо, що жеребкування – це не найкращий спосіб. Але іншого нема».

Нагадаємо, очільник Палацу мистецтв Юрій Гнатковський у 2008 році був призначений виконувачем обов'язків директора. У цьому статусі він перебуває і зараз. Директор історичного музею Богдан Чайковський подав заяву на звільнення з роботи за власним бажанням.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук