У Львові, завдяки іноземним інвестиціям, модернізують систему централізованого теплопостачання

Головні новини за 9 липняАрсен Данилюк, 9 липня 2014, 19:19 753 1
дивіться також

У місті стартував масштабний проект, який модернізує всю систему опалення Сихівського району. Майже півтисячі будинків матимуть індивідуальні теплові пункти, а старі теплотраси замінять на нові. Як результат - 150 тисяч львів’ян отримають тепло за менші гроші. Щоправда, це станеться не раніше, ніж наступного року.

Індивідуальний тепловий пункт дозволяє подавати тепло і гарячу воду в будинок із меншими втратами. Такі системи мають встановити в усіх будинках на Сихові. Це - один з найбільших проектів модернізації теплової господарки Львова. Тепловий пункт регулює температуру у батареях. Тут же ж через теплообмінник нагрівається гаряча вода. Ці процеси підлаштовані під потреби окремого будинку, тож перегріву чи недогріву тут не буває. А втрати тепла - менші.

Заступник начальника Сихівського району тепломереж Володимир Долинський зазначив, що завдяки інноваціям зменшується кількість труб, зменшуються кошти на обслуговування трубопроводів, а також теплові втрати, те, що під час транспортування іде в повітря.

Зараз на Сихові є 24 такі системи. Решта - отримує послуги за старою схемою - через центральні теплові пункти. Поставити ІТП на всіх будинках Сихова - лише частина програми теплової модернізації району. Вона обійдеться у тридцять мільйонів євро. 20 з них позичає європейський банк реконструкції та розвитку. 10 - це грант від міжнародного фонду І-5-Пі.

Проект офіційно стартував 9 липня - із презентації міжнародної компанії-консультанта. Фірма Ежіс супроводжуватиме весь процес.

Крім теплових пунктів, на Сихові ремонтуватимуть теплові мережі, замінять магістральні трубопроводи, поставлять сучасні системи контролю. Усе це має звести до мінімуму витрати тепла, а відтак - споживання газу.

Наразі невідомо, скільки часу триватиме паперова частина проекту. До реальних робіт  обіцяють взятися вже наступного року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук