У майстерні Володимира Одрехівського уже готовий пам'ятник Антоничу для Львова

Головні новини Львова 26.11Марічка Крижанівська, 26 листопада 2015, 15:41 1307 0

Пам'ятник Богдану-Ігорю Антоничу може з'явитися у Львові наступного року. Його встановлять у сквері біля цирку, навпроти будинку на вулиці Городоцькій, де мешкав поет.

Зараз у майстерні скульптора, народного художника України, Володимира Одрехівського центральною фігурою є 4-метрова модель пам'ятника Богдану-Ігорю Антоничу.

За задумом автора, побачимо постать не самого поета, а композицію за мотивами його поезії.

«У Антонича наскрізною лінією проходить філософія незнищенності матерії, філософія єдності живої і неживої природи. Тому виникла ідея, яка розроблялася протягом певного часу, створити композицію, де би були поєднані людина, оленятко, дерева, птахи, як цілісна органічна річ», – розповів Володимир Одрехівський.

«Пам'ятник має асоціюватися із наскрізною темою поезії Антонича – проростання усього живого із землі. Тому і у нас буде проростання і перетворення однієї форми в другу. Деякі форми тут абстрактні, вони не обов'язково повинні бути ілюстративні», – додав скульптор.

Цей проект авторського колективу: скульптора Володимира Одрехівського і архітекторів Дениса Белюха, Олександри Лібич, Олександра Матушкова переміг у 2010 році на всеукраїнському конкурсі на кращу концептуальну ідею пам’ятника поету Богдану-Ігорю Антоничу.

Модель уже готова до того, щоб відлити її у бронзі.

Володимир Одрехівський презентував свою творчість на понад п’ятдесяти персональних виставках у кращих залах Європи: у мерії Парижа, виставковому залі Європарламенту у Страсбурзі, залі П’єра Кардена у Парижі. Його пам'ятники і скульптурні композиції стоять на вулицях Афін, Парижа, багатьох міст України. Окрім того професор завідує кафедрою монументально-декоративної скульптури у Львівській академії мистецтв.

Попри активну діяльність, Володимир Одрехівський встигає творити, продовжує свої відомі серії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук