В інтернет опублікували оцифрований архів найбільшого українського видання Польщі

Архів охопив період від 1956 до 1999 року

СвітКатерина Чурилова, 25 грудня 20188670
Архіви надали доступ до інформації про минуле української меншини в Польщі

Від грудня 2018 року доступні архівні випуски українського тижневика в Польщі «Наше слово», від першого видання 1956 року до останнього 1999 року. Про це повідомляється сайті українського тижневика, пише «Історична правда».

Як йдеться в повідомленні, оцифровка старих випусків допоможе краще зрозуміти минуле української меншини в Польщі.

Доступ до 1956—1970 років — тут.

Доступ до 1971—1985 років — тут.

Доступ до 1986—1999 років — тут.

Бібліографія тижневика 1956—1999 років — тут.

Бібліографія тижневика 1956—1999 років — натисніть тут.

Електронну версію тижневика «Наше слово» за 1956—1999 роки зробили в межах проекту «Оцифрування української національної спадщини — тижневик «Наше слово. I етап». Ним впродовж 2018 року опікувалось «Об’єднання українців у Польщі».

Завдання було реалізовано завдяки дотації, зокрема, міністра внутрішніх справ, та входило до державної програми підтримки національних та етнічних меншин, а також регіональної мови.

«Наше Слово» — українська газета, тижневик, котру видає «Об'єднання українців у Польщі» у Варшаві. Газета виникла на хвилі так званої політичної відлиги середини 50-х років XX століття останнім з групи часописів, призначених для національних меншин. Перше число вийшло друком 15 червня 1956 року, тобто напередодні установчого з'їзду Українського суспільно-культурного товариства (нині «Об'єднання українців у Польщі» ).

Тижневик, за наміром тодішньої влади, мав передусім виконувати роль своєрідного транслятора між владою й українським населенням, зокрема пояснювати політику держави щодо операції «Вісла» та депортованих владою українців. Однак «Наше слово» у цьому періоді перетворилося на відкриту трибуну скарг і нарікань українського населення на ситуацію, в якій воно опинилося, на прояви національної дискримінації, на асиміляційну загрозу, врешті було воно своєрідною збірною заявою переселенців, які вимагали повернути їх на рідні землі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук