У мережі з’явилась бібліотека з безкоштовними українськими підручниками за 2015 рік

Волонтери зібрали найновіші версії підручників та постійно оновлюють базу бібліотеки

СуспільствоІрина Скіць, 13 серпня 20151560013
У мережі з’явилась бібліотека з безкоштовними українськими підручниками за 2015 рік

У інтернеті з’явилась онлайн-бібліотека, де можна скачати шкільні підручники для учнів усіх класів. У підбірці книжки розподілені по класах. Вони відскановані у форматі pdf та скачуються єдиним архівом для кожного класу.

«Разом з волонтерами ми зібрали усі рекомендовані Міносвіти підручники. Тобто буде не одна книжка з математики чи мови, а декілька. Це зумовлено тим, що у різних школах є різні навчальні програми. Ми ж хотіли зробити універсальну річ для всіх батьків і школярів», - розповів ZAXID.NET один з координаторів ініціативи Сергій Бендас.

Головне фото бібліотеки

Він розповів, що до створення безкоштовної бібліотеки компанію «Мультимедіа» спонукала постійна проблема з нестачею підручників: щороку у школах не вистачає книг і батьки змушені їх купляти за власний кошт.

Сергій Бендас пояснив, що допомогти зібрати базу підручників погодились волонтери із різних регіонів країни. Буквально за два тижні активісти зібрали всі рекомендовані Міністерством освіти підручники і зараз працюють над постійним оновленням бази.

«Всі мають на право на вільний доступ до освіти. Деякі підручники відскановані у кращій якості, деякі у гіршій. Ми не збираємось брати за це коштів», - сказав координатор проекту.

Українські книговидавці вважають створення такої бібліотеки піратством та зауважують, що їхньої згоди на розміщення авторських матеріалів ніхто не запитував. 

Президент Української асоціації видавців Олександр Афонін розповів ZAXID.NET, що через безкоштовну онлайн-бібліотеку з підручниками для школярів всіх класів видавці не зможуть повернути витрачених на розробку підручників коштів. Відтак не матимуть грошей, аби в подальшому працювати над розробкою нових підручників. 

Додамо, що на офіційному сайті Міністерства освіти також є безкоштовна база шкільних підручників для учнів 1-5 класів та платна база дидактичних матеріалів. 

 
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук