У Мінкультури хочуть лише на рік передати картини Альтомонте до Жовкви

Головні новини за 22.04Ольга Зеліско, 22 квітня 2015, 19:32 450 0
дивіться також

Картини Мартіно Альтомонте «Битва під Віднем» і «Битва під Парканами», які знаходяться в Золочівському та Олеському замках, хочуть передати Жовківському костелу. Наразі в тимчасову експозицію. Про таке заявили у Міністерстві культури. Водночас заперечили, що найбільші монументальні шедеври Європи хочуть передати до Польщі.

«Ми розглядаємо питання тільки про тимчасове експонування в Жовкві. При тому хочемо прописати в договорі питання, на яких умовах вони будуть виставлятись. Можемо передати тільки тимчасово, на рік, а далі подивимося, як вони зберігатимуться», – розповіла начальник управління контролю за переміщенням культурних цінностей Олена Юрченко-Микита.

Проте музейники проти такого переміщення картин. Кажуть, картини не релігійного змісту, а світського. До того ж, у Жовківському костелі немає відповідних умов та охорони для зберігання шедеврів.

Щодо цієї ситуації депутат Львівської обласної ради Ярослав Кравченко зазначив: «Якоїсь прямої вказівки немає, тож з'являються чутки. Десь Міністерство культури починає на це впливати».

Натомість у Жовкві хотіли б повернути картини. Запевняють, костел відреставрували і тут є всі потрібні умови для експонування баталій.

«Абсолютно можливо в такій будівлі тримати твори мистецтва і нічого погано з ними там не відбудеться. Моя особиста думка, як жовківчанина, як людини, яка займається спадщиною тут, у цьому місті, що нам треба максимально стягувати все, що із Жовкви за століття повивозили», – зазначив директор історико-архітектурного заповідника в Жовкві Володимир Герич.

Нагадаємо, скандал довкола перенесення картин Мартіно Альтомонте «Битва під Віднем» і «Битва під Парканами» розгорівся у 2012 році. Тоді полотна також хотіли перенести до костелу у Жовкві, проте на їх захист виступили працівники картинної галереї та митці. Висновки експертів засвідчили неможливість переміщення картин з місця зберігання для тимчасового експонування і наголосили на необхідності невідкладного монтажу полотен на місце постійної експозиції.

Зазначимо, що батальні полотна XVII ст. «Битва під Віднем» та «Битва під Парканами» авторства Мартіно Альтомонте присвячені переможним битвам польських полководців, які мали українське коріння. Обидві картини були написані для костелу св. Лаврентія у Жовкві, який був пантеоном лицарської слави. У роки радянської влади в костелі був склад, внаслідок чого картини зазнали значної руйнації. Рятуючи від цілковитого знищення ці унікальні полотна, Борис Возницький вивіз їх із костелу та організував реставрацію.

За словами завідувача музею «Золочівський замок» Надії Гупало, поки що говорять про тимчасову передачу цих картин Жовківському костелу, а потім може зайти мова і про їх вивезення в Польщу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук