У Міносвіти розповіли, якою буде стипендія у 2017 році

ЕкономікаАндрій Стець, 29 листопада 201623350
Міносвіти планує, що стипендію виплачуватимуть за новими правилами вже у січні-лютому 2017 року

З 2017 року стипендію отримуватимуть не всі студенти з середнім балом 4 за сесію, а ті, що посіли найвищі місця в рейтингу, складеному вишами. Про це повідомили у Міністерстві освіти і науки України під час Міжвідомчої наради, інформує прес-служба відомства.

«Це абсолютно новий – рейтинговий підхід до визначення стипендій, які отримуватимуть студенти. А саме, кожен виш розробить свої критерії для складання рейтингу, що затверджуватимуться вченою радою університету за обов’язковим погодженням з органами студентського самоврядування університету», - розказала міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

У міністерстві зазначили, що місце в рейтингу на 90% визначатиметься навчальною успішністю, а на 10% - критеріями, які розробить ВНЗ.

«Зараз в проекті бюджету закладено 2,978 млрд грн на соціальні стипендії та 2 млрд грн на академічні стипендії. Ми ж пропонуємо, перекинути 1,7 млрд грн з соціальних стипендій на академічні, що дозволить не лише повністю профінансувати збільшені соціальні стипендії, а й забезпечити виплату збільшених стипендій майже для половини студентів», - заявила Гриневич.

Після цього із 50% студентів, які отримуватимуть стипендії, планується, що 43% - отримуватимуть академічні стипендії за рейтинговою системою, а соціальні стипендії отримуватимуть 7% студентів.

Повідомляється також, що більше ніж на 100% збільшується стипендія для найкращих студентів, що навчаються на складних спеціальностях, де важко отримати високу оцінку.

«Зокрема, йдеться про природничо-математичні педагогічні спеціальності (вчителів хімії, фізики, біології тощо) та інші математичні, природничі та інженерні спеціальності. Для них стипендія у ВНЗ III-IV рівня акредитації складатиме 2036 грн, у ВНЗ I-II рівня акредитації – 1536 грн», – сказано в повідомленні Міносвіти.

Для ВНЗ III-IV рівня акредитації мінімальна стипендія буде на рівні 1,1 тис. грн, що на 33,4% більше, ніж у минулому році. При цьому відмінники отримуватимуть стипендію на 72,9% більшу, ніж зараз – 1,6 тис. грн, тобто на рівні прожиткового мінімуму.

Мінімальна стипендія для студентів ВНЗ I-II рівня акредитації становитиме 830 грн, а для учнів ПТНЗ – 415 грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук