У музеї «Територія Терору» відкриється виставка про табір примусових робіт «Янівська»

28 серпня

У четвер, 30 серпня, о 22:00 у Меморіальному музеї тоталітарних режимів «Територія Терору», що на просп. Чорновола, 45 г, у супроводі світлових, звукових та візуальних ефектів відбудеться презентація виставки «Табір примусових робіт «Янівська» — індустрія терору». Вхід на відкриття виставки — вільний.

«Через цей 3D супровід відвідувачі виставки зможуть зрозуміти атмосферу, яка панувала на «Янівському» та глибше відчути головну ідею виставки — показати жахіття табірного життя, що перетворилось на справжню індустрію терору. Функціонування табору «Янівська» буде презентовано через призму свідчень та спогадів жертв і їх переслідувачів», – йдеться у повідомленні прес-служби ЛМР.

На виставці представлено історію табору, який протягом німецької окупації 1941−1944 рр. був одним із основних центрів здійснення нацистського терору у Львові та Західній Україні.

Виставка інтерактивна, наповнена візуальними та аудіоматеріалами, артефактами, що відтворюють різні аспекти табірного повсякдення. Також до виставки увійшла унікальна реконструкція вигляду та розташування споруд, що входили до складу табірного комплексу, створена співробітниками музею на основі архівних матеріалів та польових досліджень сучасної території. Експозиція також включатиме досі не представлені на виставках експонати з колекції Музею Шереметьєвих, пов’язані з єврейським самоуправлінням гетто. Після відкриття постійної експозиції музею, виставка увійде до однієї з її локацій — «індустрія терору».

У підготовці виставки були використані джерела з різних архівів та приватних колекцій.

Виставка діятиме з 30 серпня до 31 грудня. Із вересня о 16:00 та о 18:00 відвідувачів запрошують на екскурсії.

Виставка відбудеться у рамках проекту «Lwów, לעמבערג‎, Львів, Lemberg'43: Місто, яке (не)пережило» — серії меморіальних заходів до 75-ої річниці ліквідації Львівського ґетто та Янівського концтабору у Львові. Також 2 вересня відбудуться різноманітні заходи, зокрема проведуть безкоштовні екскурсії про Янівський концтабір та єврейське ґетто.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Український «вуличний футбол» і його наслідки для дидактики та науки
Головні новини Львова за 20 листопада
РАГУlive. Випуск за 20 листопада
«Львівлелектротранс» планує змінити шість трамвайних маршрутів
ЄБРР припинив кредитувати проекти з сонячної енергетики в Україні
Приїжджі праворадикали в масках влаштували вуличну акцію біля львівської мерії
Ryanair відкрив п’ять нових маршрутів з Києва за ціною від 5 євро
«Чорна п'ятниця» у Львові: де шукати знижки
«Опозиційний блок» виключив зі своєї фракції Юрія Бойка і Сергія Льовочкіна
«Авто Євро Сила» заблокувала трасу Київ-Чоп на Львівщині