У МВС спростували алібі підозрюваного в справі Шеремета Андрія Антоненка

Олексій Єрмілов у грудні повідомив ЗМІ, що Антоненко на момент убивства був з ним

23:16, 31 січня 2020

Слідчі у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета заявили про спроби сфабрикувати алібі підозрюваним, зокрема, спростували алібі Андрія Антоненка, що він нібито перебував на момент вбивства у свого знайомого Олексія Єрмілова.

Як повідомила 31 січня прес-служба МВС, 13 грудня 2019 року в ефірі «4 каналу» Олексій Єрмілов заявив, що в ніч перед вбивством перебував у нього в гостях за містом у місті Ворзель.

«Він був з 19-го числа в мене. Вчив мене грати на гітарі, потім ми пили пиво, їли м'ясо, і він залишився ночувати. О 9-й ранку він повіз мене у Київ. Ніяким чином він не міг опинитися там, де стався цей злочин. Станом на 7.30 ранку він спав у мене за містом. У мене є сім свідків: чотири охоронці, мати, батько та я. Я звертався до заступника прокурора Віктора Чумака, і коли я буду в Києві, то дам свідчення», – сказав він.

Цю інформацію перевірили слідчі, перевіривши трафік телефонів та допитавши Єрмілова, і виявили, що вона неправдива. Зокрема, під час допиту в присутності адвоката сам Єрмілов сказав, що помилився.

Відео МВС

«Слова цього громадянина були широко розтиражовані ЗМІ та використані для створення хибного враження про те, що поліція та прокуратура висуває підозру завідомо невинній людині, яка має неспростовне алібі. Ця інформація була перевірена слідчо-оперативним шляхом і виявилася абсолютною неправдою, тож було прийнято рішення про розсекречення відео допиту цього громадянина, оскільки дана інформація має важливе значення для суспільства», – йдеться в повідомленні МВС.

Правоохоронці додали, що, оскільки неправдиву заяву про алібі Єрмілов зробив не під час допиту, а у ЗМІ, його не притягнуть до відповідальності за неправдиві показання. Також у МВС зазначили, що слідство має підтвердження й інших випадків створення неіснуючого алібі підозрюваним у справі Шеремета.

Додамо, що напередодні генпрокурор Руслан Рябошапка назвав докази у справі про вбивство Павла Шеремета недостатніми, аби передавати її до суду.

Нагадаємо, авто журналіста Павла Шеремета підірвали 20 липня 2016 року у центрі Києва. Незважаючи на значний суспільний резонанс, досі справа лишалася нерозкритою. Попри численні експертизи, допити понад 1000 осіб, вилучення відео з камер спостереження обсягом понад 150 терабайтів, у справі про вбивство Шеремета до грудня 2019 року не було жодного офіційного підозрюваного.

Про затримання та оголошення підозр фігурантам справи щодо вбивства журналіста Павла Шеремета повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков 12 грудня 2019 року. Слідство підозрює п'ятьох осіб: лікаря й волонтера Юлію Кузьменко, добровольців АТО Владислава та Інну Грищенків, медсестру одного з парашутно-десантних батальйонів Яну Дугарь, ветерана АТО, музиканта Андрія Антоненка, який, за версією слідства, і був організатором убивства. Їхнє затримання викликало неоднозначну реакцію в суспільстві та обурило волонтерські і військові кола, які неодноразово виступали на захист своїх колег не завжди мирно.