Музикант Андрій «Riffmaster» Антоненко відмовився свідчити у справі вбивства Шеремета
Музикант готовий свідчити лише після того, як переконається в неупередженості слідства
Сержант Сил спеціальних операцій, музикант Андрій Антоненко (Riffmaster) відмовляється від дачі свідчень слідству у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета, вважаючи слідчих упередженими, йдеться у заяві групи правового захисту Андрія Антоненка, яка 17 грудня відвідала його в ізоляторі тимчасового тримання.
«Слідчий вчора намагався допитати Андрія, але він вимушений був скористатись правом передбаченим ст. 63 Конституції України (тобто відмовитись давати показання або пояснення щодо себе, членів сім'ї чи близьких родичів). Такий вчинок був обумовлений тим, що його на всю країну вищі керівники поліції, міністр внутрішніх справ, генеральний прокурор, а також особисто президент України в один голос фактично назвали злочинцем. З огляду на це ми припускаємо, що зі сторони слідчих буде певна упередженість. Андрій в подальшому буде давати показання, але лише коли переконається в неупередженості слідства. Наразі, з урахуванням наявних в справі матеріалів та гучних заяв в ЗМІ керівництва країни, такої впевненості немає», – заявили захисники Андрія Антоненка, якого слідство назвало організатором вбивства журналіста Павла Шеремета.
Адвокати Антоненка розповіли, що Він досі не розуміє, чому саме його «призначили» підозрюваним і за що. Андрій не лише не визнає вину, а ще й жодного факту, що про нього викладають.
«Оскільки ці факти, у тому числі алібі, легко перевірити, ми очікуємо від слідства швидкої реакції найближчим часом», – заявили адвокати музиканта.
Вони також додали, що з підозрюваною у вбивстві Шеремета дитячою лікаркою Юлією Кузьменко Андрій Антоненко почав спілкуватись на тлі волонтерства після вбивства журналіста. «А саме після того, як їх познайомив її цивільний чоловік, із яким у процесі спілкування на байкерській тусовці вони виявили, що Юля була асистентом під час операції у сина, а згодом і свідком під час ДТП, в яку потрапили дружина та діти Андрія».
Також адвокати стверджують, що Антоненко не знайомий з іншими людьми, яких слідство вважає причетними до вбивства журналіста і жодного разу не обговорював з ними ніяких питань.
«Ми припускаємо, що ці люди могли підходити в загальній масі до нього після виступів. […] З Андрієм часто після виступів разом фотографуються люди, але не з всіма він в подальшому спілкується», – зазначили адвокати музиканта.
Як повідомляв ZAXID.NET, вранці 20 липня 2016 року в центрі Києва було підірвано автомобіль очільниці інтернет-видання «Українська правда» Олени Притули, в якому перебував Шеремет. Журналіст загинув на місці незабаром після вибуху.
12 грудня 2019 року поліція здійснила низку обшуків і повідомила про підозру кільком фігурантам справи. Того самого дня пройшов брифінг за участю керівництва Нацполіції, МВС і президента України Володимира Зеленського, на якому було частково розкрито проміжні результати розслідування та названо імена підозрюваних у вбивстві.
Про підозру у вбивстві Шеремета повідомлено трьом особам: військовій медсестрі Яні Дугарь, волонтеру та дитячому медику Юлії Кузьменко, а також музиканту-військовому Андрію Антоненку, усім їм вже обрали запобіжні заходи. Крім того, подружжя Владислава та Інну Грищенків, також учасників АТО, затримали в іншій справі, але вони, як вважає слідство, також є фігурантами справи щодо вбивства Шеремета.
Заступник голови Національної поліції, начальник кримінальної поліції Євген Коваль заявив, що основним мотивом вбивства Шеремета була спроба дестабілізувати соціально-політичну ситуацію в країні.