У Нацбанку заявили, що Україна вже втратила від блокади окупованого Донбасу $1,8 млрд

Ще півмільярда доларів Україна втратить наступного року, прогнозують у НБУ

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 11 грудня 20174063

Національний банк оцінив втрати економіки України через розрив торговельних зв’язків з тимчасово окупованими територіями Донецької та Луганської областей у 1,8 мільярда доларів цього року та півмільярда доларів у 2018 році, заявив заступник голови НБУ Олег Чурій на зустрічі з представниками бізнесу, повідомила прес-служба регулятора.

Так, у Нацбанку нагадали, що у першому півріччі очікувалося значне уповільнення зростання ВВП через розрив торговельних зв’язків з окупованими територіями. Утім, сприятливі умови торгівлі і рекордно високий урожай зернових у 2016-2017 роках дозволили частково компенсувати втрати від блокади для торгового балансу країни, які загалом оцінили в 1,8 млрд дол. у 2017 році і 0,5 млрд дол. у 2018 році.

Крім того, у Нацбанку нагадали поточні макроекономічні прогнози, оновлені у жовтні цьогоріч. Так, регулятор очікує на зростання економіки на 2,2% на завершення цього року. Водночас, у НБУ нагадали, що Україні важливо продовжувати співпрацю з Міжнародним валютним фондом і виконувати свої зобов’язання, оскільки у майбутньому очікуються значні за обсягом виплати за зовнішнім боргом.

Нагадаємо, торговельну блокаду окупованих районів Донеччини та Луганщини почали ветерани АТО 25 січня цього року. Вони перекрили залізничні колії, чим перешкодили поставці в Україну вугілля з непідконтрольних районів Донбасу.

15 березня Рада національної безпеки і оборони України ухвалила рішення про повну транспортну блокаду цих територій.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук