У Німеччині віднайшли могилу першої українки-доктора історичних наук

КультураАндрій Стець, 11 січня 201724080
Наталя Полонська-Василенко померла 8 червня 1973 року

У Німеччині знайдено могилу відомого історика Наталії Полонської - Василенко, яка довгий час вважалася втраченою. Про це повідомляє Інституту національної пам'яті у Facebook.

Як зазначили в установі, могилу Полонської - Василенко віднайшли на кладовищі в будинку для літніх людей в Дорнштадті неподалік Ульма, Баден Вюртенберг (Німеччина).

Наталя Полонська-Василенко померла тут 8 червня 1973 року.

Фото Інституту національної пам'яті

Наталія Полонська-Василенко-Моргун - історик, археолог, археограф, архівістка, мемуаристка. Дочка генерала, військового історика Дмитра Меньшова. Представниця історичної школи учня Володимира Антоновича Митрофана Довнар-Запольського. Дружина академіка Миколи Василенка. Перша жінка, обрана приват-доцентом Університету Св. Володимира (нинішній КНУ імені Тараса Шевченка).

Перша в Україні жінка-доктор історичних наук - в 1940 році вона з тріумфом захистилася в Москві в Інституті історії АН СРСР, але залишилася працювати в Україні. З 1944-го перебувала в еміграції. Професор Українського Вільного Університету в Мюнхені.

З 1951 року разом із своїм третім чоловіком економістом Олександром Моргуном жила в Німеччині у так званому «альтенгаймі» – будинку для літніх людей, що знаходився у містечку Дорнштадт біля Ульму.

Нагадаємо, вранці 3 січня на Ольшанському кладовищі у Празі було примусово ексгумовано останки видатного українського поета і драматурга Олександра Олеся та його дружини Віри Кандиби. На їхньому місці був похований Володимир Михайлишин, виходець з України, який доглядав за могилою письменника та сплачував за неї необхідну ренту й, відповідно до чеських законів, набув на цю ділянку права власності. Поховати там Володимира Михайлишина вирішив його син і спадкоємець Роман.

Петро Порошенко доручив МЗС перевезти і перепоховати останки Олеся в Україні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук