У Новояворівську та Новому Роздолі пообіцяли вчасно запустити опалювальний сезон

Старий і новий управителі Новояворівської і Новороздільської ТЕЦ домовились разом працювати, щоб відновити роботу підприємств

ЕкономікаЮлія Лавришин, 19 жовтня 201811990
У Новояворівську та Новому Роздолі пообіцяли вчасно запустити опалювальний сезон
фото ZAXID.NET
19 жовтня у ЛОДА відбулось засідання обласної комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо ситуації, яка склалась на Новояворівській та Новороздільській ТЕЦ

Представники компаній «Енергія-Новояворівськ» та «Енергія-Новий Розділ», у власності яких перебувають арештовані Новояворівська та Новороздільська ТЕЦ, пообіцяли допомогти новому управителю ТЕЦ компанії «Гарант Енерго М» вчасно запустити опалювальний сезон у Новояворівську та Новому Роздолі. Про це представники компаній домовились 19 жовтня під час засідання обласної комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій за участі голови Львівської ОДА Олега Синютки.

Генеральний директор компанії «Енергія Новояворівськ» Андрій Гнатуш під час засідання комісії заявив, що в управління компанії «Гарант Енерго М» передано не усю Новояворівську ТЕЦ, а лише частину майна підприємства. Тому без «Енергії Новояворівськ», за його словами, новий управитель не зможе запустити опалювальний сезон у місті. Аналогічна ситуація нібито й у Новому Роздолі.

«Агенцією АРМА новому управителю передано лише частину майна – дві турбіни і декілька КТП [контрольно-технічний пункт, – ред.]. Мережі їм не передані. І в мене серйозне питання, як без управління мережами вони отримали ліцензію на енергопостачання міста. Компанія «Гарант Енерго М» без майна, яке перебуває у нашому віданні, запустити опалювальний сезон не зможе. Я довго думав над тим, як далі діяти в цій ситуації, і в мене є бачення, що ми можемо стати субпідрядниками для даної компанії. Обладнання і теплотраси вони можуть взяти в оренду для забезпечення енергопостачання», – сказав Андрій Гнатуш.

Натомість виконавчий директор нового управителя обома ТЕЦ компанії «Гарант Енерго М» Олександр Похилко заявив, що насправді у відання його компанії передали цілі майнові комплекси обох теплоелектроцентралей. Однак, за його словами, компанія не може розпочати запустити опалювальний сезон та подати гарячу воду у домівки мешканців, допоки на роботу не вийдуть працівники обох підприємств.

«Я не буду вдаватись у юридичні тонкощі, але при передачі нам теплоелектроцентралей ішлося про цілісні майнові комплекси, – заявив Олександр Похилко. – Однак зараз ідеться про те, що провести усі необхідні дії для запуску опалювального сезону. І сама угода на управління передбачає залучення працівників цих підприємств».

Відтак представники «Енергії-Новояворівськ» та «Енергії-Новий Розділ» пообіцяли не перешкоджати ПП «Гарант Енерго М» у тому, щоб запустити роботу теплоелектроцентралей. Також вони пообіцяли, що працівники теплоелектроцентралей вийдуть на роботу і працюватимуть над відновленням роботи підприємства. Однак перед тим старий та новий управителі мають залагодити усі юридичні питання.

Новий управитель обох ТЕЦ ПП «Гарант Енерго М» впродовж 19 жовтня також підпише угоду з НАК «Нафтогаз» про постачання на обидва підприємства газу.

«Я не буду вдаватись у з’ясування стосунків між компаніями в юридичній площині. З цього приводу ми звернемося до уряду і до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, хай вони проведуть відповідні розслідування і визначать правомірність чи неправомірність прийняття тих чи інших рішень. Сьогодні ключове питання – це забезпечення гарячим водопостачанням і початок опалювального сезону відповідно до підписаного сьогодні розпорядження. Адже з понеділка синоптики обіцяють суттєве зниження температури. Для цього компаніям «Гарант Енерго М» та «Енергія Новий Розділ» і «Енергія-Новояворівськ» 100% треба працювати разом», – сказав після засідання комісії ТЕБ та НС голова ЛОДА Олег Синютка журналістам.

Нагадаємо, у січні 2018 року НАБУ повідомило про те, що ТОВ «Енергія-Новий Розділ», ТОВ «Енергія-Новояворівськ» та ТОВ «Енергія» братів Дубневичів причетні до розкрадання понад 300 млн м3 природного газу на суму понад 1,4 млрд грн. За матеріалами слідства, на Новояворівській та Новороздільській ТЕЦ присвоїли газ, який був поставлений за пільговими цінами для виробництва теплової енергії населенню. Замість населення газ продавали ДП «Енергоринок» за ринковими цінами.

У червні 2018 року суд заарештував Новояворівську і Новороздільську ТЕЦ, які були в управлінні цих підприємств. У зв’язку з цим обидва підприємства уже близько трьох місяців без газу і тому не можуть подавати гарячу воду населенню Новояворівська та Нового Роздолу відповідно, а також не можуть запустити опалювальний сезон.

Для того, аби Новояворівська ТЕЦ знову запрацювала, 9 жовтня Нацагенство із розшуку матеріальних активів (АРМА) та НКРЕКП обрали управителем підприємств компанію ТОВ «Енергія-Новий Розділ».

У середу, 17 жовтня представники АРМА зайшли на територію Новояворівської ТЕЦ та розпочали передачу її майна в управління ПП «Гарант Енерго М». На територію Новороздільської ТЕЦ їх не впустили працівники «Енергії-Новий Розділ». Також наразі не виходять на роботу кількасот працівників обох ТЕЦ, які, за словами голови Яворівської РДА Ігоря Самардака, «бояться переслідування з боку керівництва старого управителя».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук