У Польщі поставили оперу «Амазонки» Юзефа Ельснера ‒ львів'янина часів Моцарта

Головні новини Львова 10.10Марічка Крижанівська, 10 жовтня 2018, 20:14 662 0

Оркестр «Віртуози Львова» влаштував у Польщі прем'єру опери «Амазонки» Юзефа Ельснера, польського композитора, який жив у Львові у часи Моцарта.

У часи Моцарта музичний Львів був цілком професійним, тут уже діяв перший театр з оркестром, хором і солістами. Диригентом театру був Юзеф Ельснер, польський композитор, який мешкав певний час у Львові. Тут він написав оперу «Амазонки»" у 1790-х роках. Прем'єра відбулася теж у Львові, у садах графа Яблоновського. Про цю оперу забули на довгі століття, лише часом виконували її фрагменти.

І нарешті тепер організатори польського фестивалю «Musica Sacromоntana» запропонували оркестру «Віртуози Львова» поставити «Амазонок». Партитура існувала тільки у рукописі у Варшавській бібліотеці. Тому вперше її перевели в електронний формат.

«Велика була, дуже кропітка робота, оскільки це майже 400 сторінок комп'ютерного тексту і фактично з рукописів вони набирали голоси для оркестру, повністю сформували партитуру. І коли я отримав цю партитуру, 400 сторінок, я звичайно, був в стресовому стані, тому що дата вже була визначена прем'єри, прапрем'єри, як поляки її визначають», ‒ розповідає художній керівник оркестру «Віртуози Львова» Сергій Бурко.

Прем'єру влаштували на фестивалі у місті Гостинь. Хор і солісти ‒ польські, від України ‒ оркестр «Віртуози Львова» та диригент-постановник Сергій Бурко.

«Це виглядало дійсно на історичну подію, тому що було дуже велике зацікавлення з мистецьких кіл Польщі. Чудові виконавці польські, які були задіяні, хороший хор, який з нами співав і це багатство опери дуже привертає увагу, багато солістів, багато ансамблів», ‒ згадує Андрій Карпяк, музикант, завідувач кафедри духових та ударних інструментів Львівської музичної академії.

Постановку опери «Амазонки» хочуть повторити і у Львові.

«Нам було приємно, що ми долучилися до такого проекту відтворення сторінок музичного Львова XVIII століття», ‒ додав Сергій Бурко.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук