У Польщі заявили, що «Газпром» блокує віртуальний реверс газу в Україну

Росія блокує надходження газу також зі Словаччини

Польща готова постачати газ в Україну з використанням механізму віртуальному реверсу, однак це постійно блокує російська компанія «Газпром». Про це заявив заступник голови правління польської нафтогазової компанії PGNіG з торговельних питань Мацей Возняк, повідомляє «Укрінформ».

«Ми можемо й надалі підтримувати українську політику енергетичної диверсифікації завдяки збільшенню експорту природного газу на цей ринок. На жаль, маємо чекати на збільшення фізичної пропускної здатності польсько-українського інтерконектора (газопроводу). Нинішню транскордонну пропускну здатність можна було би будь-якої миті використати для додаткових послуг, таких як віртуальний реверс. Однак такий варіант весь час блокує «Газпром»: так само як це робиться з українсько-словацьким інтерконектором – через відмову доступу до кодів постачальників (shipper codes)», – заявив Возняк.

За інформацією PGNіG, з серпня 2016 року по грудень 2017 року, компанія поставила в Україну загалом понад 1 млрд м3 газу. При цьому торік поставки польського газу зросли удвічі – до понад 700 млн м3.

Як підкреслив Возняк, Польща задоволена цим результатом і готова надалі збільшувати поставки газу в Україну.

«Наші поставки є привабливими (для України) з огляду на конкурентну торговельну пропозицію, а також безпечність і стабільність, що має величезне значення для України», – зазначив заступник голови правління PGNіG.

Як нагадують у польській компанії, торік у жовтні підписано рамкову угоду з «Укртрансгазом» про зберігання газу в українських газосховищах і його транспортування в українську ГТС, що «відкриває перед PGNіG нові торговельні можливості».

Згідно з даними компанії Argus, у третьому кварталі 2017 року компанія PGNіG була дев'ятим за величиною експортером газу на український ринок.

Нагадаємо, що 4 лютого 2016 року Верховна Рада надала компанії «Укртрансгаз» можливість проведення операцій з приймання-передачі газу між ГТС суміжних країн без його фізичного переміщення трубопровідним транспортом (віртуальний реверс).

Також ухваленй парламентарями законопроект передбачає можливість митного контролю та оформлення таких операцій.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук