У РФ одягнуть копію скульптури Мікеланджело

Мешканка Санкт-Петербурга поскарживась, що статуя погано впливає на дітей

КультураК.С., 27 липня 20164511
У РФ одягнуть копію скульптури Мікеланджело
Копія статуї Давида у Санкт-Петербурзі

Організатори мультимедійної виставки «Мікеланджело. Створення світу» в Санкт-Петербурзі вирішили одягнути копію статуї Давида роботи Мікеланджело, яка встановлена ​​біля церкви святої Анни. Рішення ухвалили після скарги городянки, яка заявила, що оголена скульптура псує образ міста та погано впливає на дітей.

Жінка написала відповідного листа уповноваженому з прав дитини у Санкт-Петербурзі, який розмістив його на своєму сайті.

«Як можна було поставити цього мужика без штанів у центрі Петербурга, біля школи і церкви? Цей гігант спотворює дитячі душі!», - йдеться у листі.

Організатори запустили акцію «Одягни Давида»: до 15 серпня вони будуть приймати від мешканців міста пропозиції із вбранням для статуї, а потім пошиють їй костюм.

Фрагмент фрески «Страшний суд»

Вперше успішна спроба «одягнути» шедеври Мікеладжело відбулась у 1556 році. За наказом Папи Павла IV і «прикрити сороміцькі місця» у зображених фігур грандіозної фрески «Страшний суд» у Сикстинській капелі (Ватикан) береться художник Даніель да Вольтерра, який так і увійшов в історію під зневажливим прізвиськом Іl Braghettone .

Статую «Давид» було встановлено 8 вересня 1504 року на площі Синьйорії у Флоренції (зараз оригінал знаходиться у Академії образотворчих мистецтв). Її висота - 5,17 м.

Оригінал статуї знаходиться в Академії образотворчих мистецтв у Флоренції

У 1857 році великий князь Тоскани подарував копію статуї королеві Англії Вікторії. Вона наказала прикрити інтимні місця Давида фіговим листочком з гіпсу, який можна було знімати.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук