У Росії заборонили рок-фестиваль через пісню про Путіна

КультураК.С., 12 серпня 201622580
У Росії заборонили рок-фестиваль через пісню про Путіна
Михайло Новицький

У Ленінградській області РФ заборонили рок-фестиваль «Ш. И. Л. О.» через те, що у ньому мав взяти участь музикант Михайло Новицький. Нагадаємо, що у мережі було опубліковано відео з сатиричною піснею його авторства про президента Росії Володимира Путіна «Путін hello». Про це повідомляє «Собеседник».

«Почувши сатиричну пісню про Путіна, в Ленінградській області вирішили настрочити місцевій владі анонімку: мовляв, у фестивалі бере участь якийсь Михайло Ноговицький, який ображає Путіна В. В., виступає на підтримку нинішньої влади в Україні і вважає Росію агресором. У Ноговицького насправді прізвище Новицький. Завдяки анонімщиці і місцевій владі, яка злякалася її писанини, його пісню "Путін hello" слухають тепер всі, хто дізнався про цю новину», - написав у блозі оглядач видання Костянтин Баканов.

«А ось фестиваль заборонили. Припустимо, Михайло публічно поіронізував би над Путіним десь в невеличкому селищі під Гатчиною - ну скільки людей його почули б? Пара сотень? Та й навряд чи він це зробив би (повинен був показувати на фесті музичний спектакль "Наш Висоцький", до якого Путін не має ніякого стосунку). А так вся країна, включаючи читачів цієї замітки, хоч-не-хоч зазирне на YouTube - цікаво ж, що створив цей відважний перець, що не боїться жартувати над тим, над ким жартувати не можна, через якого аж цілий фестиваль накрили мідним патріотичним тазом», - іронізує Баканов.

«Концерти Михайла Новицького вже не раз забороняли (після того, як він з цією піснею виступив на мітингу опозиції на Марсовому полі). Відразу після інциденту з "Шилом" він назвав поведінку влади перестрахувальною. Питання, однак, не в тому, з яких мотивів забороняють. Питання в тому, що в країні діє налагоджена система, коли в страху тримають не лише тих, хто насмілюється зазіхнути на "святе", а й тих, хто надає їм майданчики. Настукали куди слід, подзвонили звідки слід - і включили репродуктор з піснею про те, де так вільно дихає людина. Сьогодні багато хто забув, що таке "совок". Особисто для мене "совок" саме це» - підсумовує журналіст.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук