У розвиток Винників цьогоріч вкладуть ₴20 млн з бюджету Львова

Головні новини Львова 31.08Віталій Кубліков, 31 серпня 2016, 17:23 670 0

Капремонти у школах, каналізування, реконструкція вуличного освітлення та ремонти доріг – це лише частина того, що планують реалізовувати у Винниках в межах Комплексної програми підтримки соціальної сфери та інфраструктури громад м. Винники та смт Рудно і Брюховичі на 2016-2020 роки.

У винниківській школі №47 перед 1 вересня кипить робота. Цьогоріч закладу освіти перепало тільки на ремонти вбиралень 1 млн 400 тис. Крім того, повністю перекрили дах і у четвер, 1 вересня, починають заміну усіх 318 старих вікон на енергозберігаючі. Відновлюють ганок та під'їзну дорогу. Таких вагомих інвестицій тут не пам'ятають за всі 25 років, відколи працює одна з найбільших шкіл Личаківського району.

«Ми відкривались 1 вересня разом з нашою державою і це вперше виділено такі великі кошти», – розповіла директор школи Оксана Демцюх.

Ще одна, але вже більш масштабна ахіллесова п'ята Винників – це аварійна каналізація. Багато труб просто закінчуються у річці Марунька, а далі всі ці нечистоти спокійно впадають у Полтву, скаржиться міський голова Винників.

«Каналізація сьогодні збирається тільки з верхньої частини Винників. І частково внизу до Святослава. Тобто де приватний інвестор дотягнув, там воно і працює. Інша частина Винників, а це половина, якщо говорити за кількістю будинків, не каналізована», – розповів міський голова Винників Володимир Квурт.

За попередніми розрахунками, для того, аби привести мережу насосних станцій і колекторів до пуття – треба 30-35 млн грн. Наразі готують проектно-кошторисну документацію на 5 об'єктів.

«Ми реально оцінили, що за два, максимум три роки, і всі роботи можна виконати і це буде майже 100% каналізування міста», – запевнив директор ЛМКП «Львівводоканал» Валентин Вольський.

Крім того, у містечку вже підсвітили 6 нових вулиць, ще 20 на черзі.

«Зараз нам треба провести процедуру ProZorro для закупівлі світлового обладнання. Тижні за 2 ми відновимо роботи і до кінця року 26 об'єктів буде виконано», – розповів директор ЛКП «Львівсвітло» Олександр Лазуткін.

Усі ці масштабні реформи стали можливими після затвердження депутатами Львівської міськради комплексної програми підтримки, яку прийняли у липні. Повне порозуміння з місцевою владою – це ще один рушій процесу у Винниках, запевняє мер Львова.

«Найменше коштів в цьому році інвестується в Галицький район. А всі кошти пішли в цьому році по околицях, по спальних районах міста. І звичайно, наші містечка-сателіти – це Рудно, Брюховичі і Винники», – зазначив Андрій Садовий.

Тільки у розвиток Винників цього року з бюджету Львова виділили 20 млн грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук