Тартаківський палац запрошує на відкриття туристичного сезону. Для гостей приготували багато цікавих подій. Проте найцікавішим у день відкриття сезону – у суботу, 15 серпня, – стане перше увімкнення освітлення Тартаківського палацу. Початок свята о 18:00.
Як повідомляють організатори, щовихідних упродовж місяця у Тартакові, що в Сокальському районі, відбуватимуться дводенні тури, костюмовані дійства, фотосесії, концерти та багато іншого. Кожної суботи та неділі відвідувачі зможуть повернутися в епоху вишуканих убрань, елегантних інтер’єрів та дізнатися про історію Тартаківського палацу.
«Буде 4 жіночі костюми, один чоловічий, два дитячі та один – для немовлятка! Тож ціла родина зможе приїхати та зробити собі фотосесію на згадку! Будуть фотозони, локальні смаколики, розваги для дітей і фортепіанний джазовий концерт», – повідомляють організатори.
Як розповіла голова БФ «Спадщина.UA» Ганна Гаврилів, 15 серпня, заплановані екскурсії, гості зможуть поласувати місцевою кухнею, а для дітей передбачені розваги. Також відбудеться фортеп’янний міні-концерт львівського джазового піаніста Макса Лана, а на завершення вечора – нічний перегляд фільму під відкритим небом.
Що стосується освітлення палацу, то його здійснила компанія Lightforum.
«Проект освітлення реалізований у межах мікропроекту Львівської обласної ради. Це співфінансування ЛОР, Татаківської сільради та «Спадщина.UA». Це тільки початок відродження палацу в Тартакові. І я дуже тішуся, що разом із цим триває крутий процес єднання громади. Ми разом ростемо, вчимося, долаємо перешкоди. І я вірю, що нам усе вдасться», – розповіла Ганна Гаврилів.
Також фінансово волонтерам допомагають небайдужі. Окрім того, кошти в межах проекту «Агенство з розвитку: підвищення громадської участі у збереженні та використанні потенціалу спадщини місцевих громад» надав Національний фонд на підтримку демократії (NED).
До слова, до відкриття сезону у Тартакові оновили експозицію кімнати Урбанських. У неділю, 16 серпня, на території палацу діятиме ярмарок, на якому майстрині представлять вироби ручної роботи – картини, ляльки-мотанки, намиста та забавки.
Нагадаємо, проект із порятунку Тартаківського палацу розпочався минулого року. У липні 2019 року задля його порятунку зібрався перший в Україні табір-резиденція. Учасники табору «Тартаків&Тартак» упродовж тижня прибирали пам'ятку і навколишній парк XVІII ст. Пізніше провели благодійний аукціон для порятунку брами палацу.
Палац Лянцкоронських у Тартакові збудований у XIX ст. на рештках попереднього замку з XVIII ст., що належав Потоцьким. Лянцкоронські розбудували та реконструювали старий замок, зробили нову будівлю. У радянські часи палац використовували для потреб колгоспу, а пізніше – аж до 1995 році – як приміщення школи. У 1996 р. під час пожежі було пошкоджено значну частину будівлі. Зараз палац перебуває в аварійному стані. Наразі «Спадщина.UA» працює над тим, щоб взяти об’єкт у концесію.