Волонтери взялися за порятунок палацу у Тартакові на Львівщині

Олександр Положинський, експерти, активісти та всі небайдужі під час табору-резиденції напрацьовуватимуть шляхи ревіталізації пам'ятки

СуспільствоОрися Шиян, 27 червня22740
Волонтери взялися за порятунок палацу у Тартакові на Львівщині
Палац перебуває в аварійному стані

У Тартакові на Львівщині біля палацу XIX століття організують освітньо-культурний табір-резиденцію. Учасники спільними зусиллями впорядковуватимуть територію палацу, влаштують експозиційний open-air, під час якого продемонструють результати наукових досліджень. Ведучим резиденції буде лідер музичного гурту «Тартак» Олександр Положинський. Тому проект отримав назву «Тартаків & Тартак».

Впродовж тижня з 27 липня до 3 серпня поміж упорядкуванням території біля палацу відбудеться курс тренінгів та панельних дискусій на тему ревіталізації як альтернативного шляху порятунку культурної спадщини України із напрацюванням пропозицій нового пристосування пам’ятки.

«Ми прагнемо влаштувати великий експеримент: на що здатні впродовж 7 днів 50 небайдужих професіоналів та громадських діячів з досвідом у сфері збереження культурної спадщини у прагненні відродити пам'ятку, яка станом на сьогодні має тавро безповоротно втраченої», – пояснюють організатори події.

До участі запрошують представників сфери збереження культурної спадщини, а також експертів, громадських діячів, представників профільних відділів органів влади. Зголошуватись можна до 14 липня за посиланням.

Організатори сподіваються, що проект дасть поштовх до відродження палацу у Тартакові та створить передумови для розвитку туристичного потенціалу цього регіону.

«Це концесійний об’єкт державної власності, що зараз є у стані руїни та перебуває в інформаційній та логістичній ізоляції. Один із найскладніших, але при цьому і наймальовничіших палацових комплексів Львівщини на території із значним недооціненим туристичним потенціалом», – розповіла ZAXID.NET голова благодійного фонду «Спадщина. UA», який допомагає реалізовувати проект, Ганна Гаврилів.

Окрім того, таке спілкування активізує взаємодію між експертами та громадськими діячами у сфері збереження культурної спадщини.

Організатором табору є БФ «Софос» за участі БФ «Спадщина.UA» та підтримки Українського культурного фонду. Ведучим буде лідер музичного гурту «Тартак» Олександр Положинський.

Додамо, що палац у стилі французького необароко збудували у Тартакові наприкінці XIX ст. на рештках замку Потоцьких. 3 2010 року пам'ятку архітектури національного значення передали у концесію. Однак будівля палацу не відновлювалась і досі перебуває в аварійному стані.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук