У центрі Львова аварійний будинок укріплюють металевими швелерами
Упродовж року в місті відремонтують 13 аварійних будинків
Цьогоріч у Львові за кошт міста ремонтують 13 будинків, частина з яких аварійні. На них виділили 9,3 млн грн. Будинок, що на вул. Фурманській, 8, уже два місяці виводять із аварійного стану. Бо і фундамент геть слабенький, і стіни в поганому стані. Та й самі мешканці додали масла до вогню — частково демонтували несучі стіни. Відтак у загрозливому стані – дві квартири на першому поверсі. Мешканцям задля ремонту довелося з'їхати, аби не завдати біди ще й тим, що живуть над ними.
«Я на другому поверсі живу. То, власне, підлоги в нас криві. І теплоізоляції ніякої нема. Під нами ніхто не живе і горище неутеплене. Тож все тепло — десь 60% — відходить у космос. І з вікнами проблема, бо підвіконня хиляться. І вікна не відкриваються – не закриваються», — розповів Кирило Дудік, мешканець будинку на вул. Фурманській, 8.
Будинок визнали аварійним ще з десяток років тому. І навіть у 2016-му пробували вперше його врятувати.
«Міськрада почала робити ремонт. Але цього вистачило на два тижні. Може, місяць максимум робітники працювали. Пробували залізом укріпити стіни. На тому все закінчилося, бо щось не зійшлося з підрядником. Я просив, щоб мені надали тимчасову квартиру для проживання. То мені пропонували таку, де немає ні ванни, ні туалету — по балкону», — розповів власник аварійної квартири на Фурманській, 8 Анатолій Пшенецький.
У міськраді пояснюють: ремонти тоді справді припинили, бо компанія-переможець тендеру від виконання відмовилася — не підійшла оплата праці. Тож довелося процедуру пошуку будівельників починати спочатку.
«А щодо тимчасової квартири: в нас в бюджеті міста передбачені кошти на тимчасове відселення мешканців. Тож є можливість, щоби сім'я пана Анатолія знайшла собі квартиру, яка їм підходить. Треба щоби орендодавець міг укласти з нами угоду на оренду житла. А вони на сьогоднішній день такої квартири не знайшли», — пояснив начальник міського відділу капітального ремонту Борис Березяк.
Тож цьогоріч за будинок взялися вдруге. Вже зробили капітальний ремонт даху і стягнули будинок по периметру металевими тяжами, швелерами. Адже дім, кажуть робітники, осів.
«Ми навіть старе вікно не могли витягнути, бо стіна вся мала впасти. Тож поставили всюди металеві конструкції. З'єднали їх по всій квартирі. І тепер є металевий каркас у будинку», — пояснив виконроб Олександр Грицак.
Капітальний ремонт цього будинка, ймовірно, триватиме до 2021 року. На наступний рік у планах: інженерні роботи, підключення каналізації та проведення води до аварійних досі осель.
«Ну, євроремонт – то, мабуть, ми не зробимо. Але добрий ремонт таки мав би бути, аж до побілки. Електрика, каналізація, вода – все ми проробляємо», — додав Олександр Грицак.
«На цей рік передбачено з бюджету міста понад 800 тис грн на цей будинок. Загальна вартість виконання робіт — 2,5 млн грн. На наступний рік плануємо, що ці кошти будуть передбачені. І роботи будуть завершені», — підсумувала заступниця міського голови з питань ЖКГ Ірина Маруняк.