У вересні Жовква перетворилася на арт-резиденцію

КультураОрися Шиян, 12 вересня10690
За підсумками двох проектів організують виставку, надрукують каталог та календар з роботами художників

У вересні в місті Жовква реалізовують три мистецькі проекти. Цього тижня художники з різних областей України малюють міські краєвиди та проводять художню майстерню для дітей з інвалідністю. А наприкінці місяця місцеві митці разом з колегами з міста Кремінна на Луганщині спільно творитимуть, а результат їхньої співпраці покажуть на виставці.

Усі три проекти реалізовує жовківська громадська організація «Асоціація культурних ініціатив». Зараз вона у Жовкві проводить одночасно два проекти — Арт-резиденцію «ZhovkvArt» та «Художню майстерню для дітей з інвалідністю «HappyArt». Десяток художників з різних областей зібралися на тиждень у Жовкві, щоб малювати її красиві місця. Також вони мають творчі заняття для дітей з особливими потребами.

«Це унікальна можливість використати свої вміння та талант на благо людей. Також хочеться здобути новий досвід, познайомитися з новими людьми та побувати у культурному та мистецькому просторі м. Жовкви», — пояснила свою участь у проекті художниця з Івано-Франківщини Юлія Багринівська.

Творчих гостей ознайомили з культурним та мистецьким надбанням міста, яке вони відображають у різних жанрах на полотні. Обов’язковою умовою участі у проекті є дарунок однієї роботи з кожного проекту організаторам. Картини покажуть на виставці, а згодом їх продадуть на благодійному аукціоні для підтримки наступних проектів ГО.

фото Катерини Плечій

«Асоціація культурних ініціатив» має на меті відродити статус Жовкви як мистецького центру, пошук та підтримку молодих талантів. Окрім того, як розповіла керівниця ГО Катерина Плечій, особливі дітки, яких залучили у проект, спробують себе у новому незвичному середовищі, а їхні батьки побачать їх по-іншому.

«Проект спрямований на популяризацію Жовкви як міста ідеального, а також на поширення ідеї інклюзії. І ці дві мети між собою дуже тісно пов’язані. Адже в ідеальному місті зручно, комфортно мають почувати себе усі мешканці, незалежно від віку, статусу, фізичних можливостей. Діти-учасники проекту, виконуючи спільні роботи з професійними художниками, змогли відчути себе рівноцінними партнерами у співпраці. Їхні очі говорили це за них. І батьки змогли побачити своїх дітей зовсім іншими — активними, щасливими, творцями справжніх шедеврів», — розповіла ZAXID.NET Катерина Плечій.

Для їхніх батьків та інших жовківчан, що мають дітей з інвалідністю, прочитав лекцію психотерапевт, керівник Центру психічного здоров'я «Лабораторія змін» Володимир Станчишин.

За підсумками цих двох проектів видадуть каталог і календар з роботами. Побачити по-іншому своє місто запросять і жовківчан на спільну виставку художників і дітей. А вже 23-30 вересня між Львівською та Луганською областями відбудеться культурний обмін в межах програми «Змінимо країну разом». Художники з Львівщини та Луганщини спільно працюватимуть спочатку у Жовкві, а потім у Кремінній і спробують показати людину як творця культурного надбання, а також відобразити у творчості, як спадщина впливає на самих людей.

А окрім того, у неділю, 15 вересня, Жовківський замок запрошує на відкриття нової сталої експозиції «Жовква в XVII-XX ст. — люди, боротьба, культура».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук