Учасники коаліції домовилися про зарахування податку на нерухомість до місцевих бюджетів

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 17 листопада 20141670

Учасники переговорів з підготовки коаліційної угоди мають намір протягом першого кварталу наступного року реформувати податок на нерухомість відповідно до європейської практики і зараховувати такий податок до місцевих бюджетів.

Відповідна ініціатива міститься в проекті коаліційної угоди.

Крім того, учасники робочої групи пропонують надати органам місцевого самоврядування право визначати ставки і базу оподаткування з урахуванням соціально-економічного становища на відповідній території та граничні обмеження згідно із законодавством.

Також планується впровадження горизонтальної системи вирівнювання спроможності місцевих бюджетів за доходами.

На думку учасників робочої групи, така ініціатива дозволить не вилучати всі надпланові доходи у забезпечених громад і одночасно відійти від практики повного утримання менш забезпечених громад і стимулювати розвиток останніх.

«Інтерфакс-Україна» нагадує, що на початку квітня 2014 віце-прем'єр-міністр, міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Гройсман заявив, що реформа місцевого самоврядування передбачає закріплення за територіальними громадами частини податків, які сплачуються на їхній території, в розмірі до 25%.

За його словами, уряд планував закріпити за територіальними громадами частину податків, які сплачуються на їх території: частину податку на прибуток підприємства, частину прибуткового податку громадян, а також податок на нерухомість.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук