Учні трьох львівських шкіл вчитимуться 12 років, а не 11
Три львівські заклади долучилися до пілотного проєкту реформи старшої школи
У Львові із 2026 року учні трьох шкіл навчатимуть не 11, а 12 років. Три школи долучились до пілотного проєкту МОН з реформи старшої школи. Про це повідомив директор департаменту освіти та культури Львівської міськради Андрій Закалюк.
До пілоту долучились:
- СЗШ №84;
- школа «Лідер»;
- Львівська лінгвістична гімназія.
Уже із 2026 року старшокласники цих закладів навчатимуть 12 класів.
«Три школи Львова були відібрані в реалізацію пілотного проєкту з реформи старшої профільної школи. Тому дев’ятикласники нашого міста, які мають бажання вже з наступного року вибирати предмети і вчитися в профільних класах академічних ліцеїв, просимо звертатись до адміністрації своїх шкіл і брати участь крутому пілоті. Ви будете єдиними випускниками 2029 року, що теж матиме великі переваги для вас», – сказав Андрій Закалюк.
Цифрові технології давно стали невіддільною частиною нашого життя. Вони всюди: на роботі, вдома та у навчанні. Унікальні можливості для здобуття освіти з їхньою допомогою пропонує і дистанційна школа «Оптіма». Завдяки інноваційним підходам та висококваліфікованим педагогам навчання стає цікавим та результативним, а учні мають змогу опановувати знання у власному темпі.
Нагадаємо, що раніше у Львові сформували попередню проєктну мережу закладів старшої профільної школи. До неї наразі увійшли 27 закладів освіти, які можуть стати академічними та науковими ліцеями.
Міністерство освіти і науки повідомляло, що із 2026 року пілотні заклади апробовуватимуть оновлений зміст і структуру навчання у 10-12 класах. Результати стануть основою для загальнонаціональних змін у змісті й організації профільної середньої освіти.
Реформа старшої школи повноцінно запрацює в Україні у 2027/2028 навчальному році. Вона передбачає трансформацію шкіл у 3-ступеневу систему: початкові школи (1-4 класи), гімназії (5-9 класи) та профільні ліцеї (10-12 класи).