Угорщина не буде закривати Центрально-Європейський університет Джорджа Сороса

СвітАндрій Стець, 30 квітня 20172790
Інформація про можливе закриття Центрально-Європейського університету викликала масові протести

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан не буде закривати Центрально-Європейський університет Джорджа Сороса. Про це заявили представники правоцентристської Європейської народної партії (ЄНП), в яку входить і партія Орбана «Фідес».

Згідно з повідомленням, ЄНП провела з угорським прем'єр-міністром зустріч, пригрозивши виключити «Фідес» зі свого блоку, інформує Російська служба ВВС.

«Прем'єр-міністр Орбан обіцяв раді ЄНП виконати всі вимоги Європейської комісії у встановлені нею терміни», – повідомив прес-секретар президента ЄНП Жозефа Доля.

Зазначимо, що раніше Орбан називав Сороса «американським фінансовим спекулянтом». За його словами, ідеологія заснованого Соросом «Відкритого суспільства» стала причиною напливу біженців в Європу.

Нагадаємо, 11 квітня президент Угорщини Янош Адер підписав схвалений парламентом закон про вищу освіту, в який внесено правки, що дозволяють закрити заснований мільярдером Соросом Центрально-європейський університет. Згідно з документом, в Угорщині значно ускладнюються існування університетів, зареєстрованих за межами ЄС. Тепер університети повинні відкривати кампуси за кордоном, змінити свій юридичний статус і посилити критерії набору студентів та співробітників з числа громадян країн, що не входять в ЄС.

На початку квітня десятки тисяч людей вийшли на вулиці Будапешта, виступаючи проти закону, який поставив під загрозу закриття університет Сороса. У США висловили стурбованість у зв'язку з можливим закриттям університету Сороса.

26 квітня Європейський Союз відкрив справу проти Угорщини через загрозу закрити в Будапешті Центрально-Європейський університет (CEU), заснований американським мільярдером.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук