Угорська нацменшина призупинила консультації з урядом щодо закону про освіту

Закарпатські угорці очікують на рішення Конституційного суду

Угорська нацменшина призупинила консультації з урядом щодо закону про освіту
Угорець із прапорами своєї країні

Угорська громада в Україні призупинила консультації з урядом щодо закону про освіту. Про це повідомила на Київському безпековому форумі міністр освіти Лілія Гриневич, закликавши посла Угорщини в Україні Ерно Кешкеня розблокувати цей процес, пише Mukachevo.net.

Це, за словами урядовця, пов’язано з позовом до Конституційного Суду щодо закону про освіту.

«Нас дуже хвилює, що угорська громада припинила будь-які консультації з нами, і лідер угорської громади повідомив нам в офіційному листі, що вони не хочуть брати участі в процесі консультацій, тому що зараз вони очікують рішення Конституційного суду.... Я публічно вас прошу, посол Угорщини в Україні, допомогти нам, будь ласка... розблокувати цю ситуацію», – заявила Гриневич.

«Ми підтримуємо угорську громаду в Закарпатті, ми знаємо, що вона готова продовжувати переговори, але ми маємо отримати рішення Конституційного суду», – відповів на звернення Гриневич посол Угорщини Ерно Кешкень.

Mukachevo.net зазначило, що кілька тижнів тому в Берегові відбулася зустріч за участі заступника міністра освіти України, на якій йшлося саме про втілення закону про освіту з врахуванням інтересів угорської нацменшини, і про ту зустріч дуже позитивно відреагували представники угорців Закарпаття.

15 квітня угорські організації України оприлюднили заяву з приводу відкладених консультацій з посадовими особами Міністерства освіти і науки України. Угорці висловили незадоволення коментарями міністра освіти і Науки України Лілії Гриневич, вони пояснили причину відмови та наголосили, що досі готові до проведення консультацій з цієї тематики.

«У своїх висловленнях вона (Лілія Гриневич, - ред.) стверджує, що від консультацій ми відмовилися у зв’язку з відсутністю рішення Конституційного Суду України з питання конституційності закону «Про освіту», що тільки частково відповідає дійсності. Тому вважаємо за потрібне заявити, що у своїх листах до Міністерства ми аргументували потребу відстрочити консультації також і вкрай недостатнім терміном для належного вивчення та обговорення з фахівцями і зацікавленими особами надісланої Міністерством пропозиції (усього два робочі дні). Повідомляли також про те, що, на нашу думку, такі консультації слід проводити у заздалегідь узгоджений між сторонами час і з погодженням порядку денного», – йдеться у заяві.

До слова, у жовтні 2017 року 48 народних депутатів подали до Конституційного Суду України звернення із проханням скасувати новий закон «Про освіту». Політики вважають, що він «розколює суспільство».

Серед авторів звернення 41 нардеп від «Опоблоку» та семеро інших – Яків Безбах (позафракційний), Антон Яценко (група «Відродження»), Анатолій Денисенко (позафракційний), Антон Кіссе (група «Відродження»), Артем Іллюк (група «Відродження»), Василь Гуляєв (група «Відродження»), Михайло Ланьо (група «Відродження»).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук