Україна 2016 року безплатно поставила до ОРДЛО електрики на ₴1,5 млрд

Окрім того, держава витратила близько 3 млрд грн на водопостачання неконтрольованих територій

Торік Україна безоплатно поставила на окуповані території Донбасу електроенергії на 1,517 млрд грн, а також витратила близько 3 млрд грн на водопостачання цих територій. Про це повідомила народний депутат України Вікторія Войціцька, пише «Дзеркало тижня».

За словами депутатки, вона звернулася до Міненерговугільпрому із запитом на дані щодо обсягу перетоку електроенергії з «Об’єднаної енергосистеми України» на неконтрольовані території.

«За даними міністерства, в межах Луганської області за минулий рік ми поставили в окуповані райони 1,288 млрд кВт·год. загальною вартістю 1,718 млрд грн. Розрахунки становили 24,2%, борг на початок 2017 р. — майже 1,396 млрд грн. Проте ці цифри не зовсім коректні. Адже, за даними ТОВ «ЛЕО», близько півроку кошти, що надходили підприємству від споживачів контрольованої території, зараховувалися як оплата за перетік на неконтрольовану територію. По Донецькій області, за даними Міненерговугільпрому, показники становлять 275,7 млн кВт·год. і 389,3 млн грн відповідно. Оплачено 68,8% вартості, борг на 1 січня ц.р. — 121,5 млн грн. Отже, загалом станом на 1 січня 2017 р. ми «подарували» сепаратистам електроенергію вартістю понад 1,517 млрд грн», – зазначила Войціцька.

Войціцька повідомила, що наразі перетік в межах Луганської області припинено, але в межах Донецької — триває.

Ще один важливий аспект, на який звернула увагу депутатка – це борги за електроенергію водоканалів, обладнання яких може перебувати на контрольованій території, однак транспортує воду в інтересах окупованих районів Донбасу.

«За інформацією НКРЕКП, «Попаснянський водоканал» станом на 1 січня ц.р. заборгував за електроенергію, спожиту в 2016 р., 174,5 млн грн (з ПДВ), а компанія «Вода Донбасу» — 2 млрд 889,84 млн грн (з ПДВ). Яку частину цих боргів сформовано через неплатежі окупованих районів Донбасу за воду, ще слід з’ясувати. Але сума точно вимірюється сотнями мільйонів або вже й мільярдами», – наголосила депутатка.

Як повідомляв ZAXID.NET, з 25 квітня Луганське енергетичне об’єднання припинило поставки електроенергії на непідконтрольні Україні території ОРЛО.

Водночас після обмеження постачання електрики з вільної території України, електрика в окуповані бойовиками райони Луганської області постачається з Росії і окупованих територій Донецької області, заявив один з ватажків бойовиків Владислав Дейнего.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук