Україна 2018 року збільшила військові витрати, Росія дещо скоротила

Оборонний бюджет України наразі вп'ятнадцятеро менший, ніж російський

Лідерами у гонці озброєнь стали США, Китай, Саудівська Аравія, Індія і Франція

У 2018 році світові військові витрати зросли до 1,8 трильйона доларів, що на 2,6% більше, ніж 2017-го, і є найвищим показником від 1988 року. Україна при цьому нарощує військові витрати, Росія їх дещо скоротила. Про це йдеться в звіті Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру (SIPRI) від 29 квітня.

«2018 року світові військові витрати становили 2,1% світового валового внутрішнього продукту або 239 доларів на людину», – йдеться в повідомленні.

У п'ятірку країн з найбільшими військовими витратами в світі увійшли США, Китай, Саудівська Аравія, Індія та Франція. На них припадало 60% світових військових витрат. Зокрема, США витратили на оборону 649 мільярдів доларів, Китай – 250 мільярдів (у Китаї зростання військових витрат триває 24-й рік поспіль).

Найвищі темпи приросту витрат на оборону показала Туреччина — торік її оборонні витрати збільшилися відразу на 24% до 19 мільярдів доларів.

Також значно збільшили свої військові витрати в 2018 році і кілька країн в Центральній і Східній Європі. Зокрема, витрати Польщі зросли на 8,9% до 11,6 мільярда доларів, витрати України збільшились на 21% – до 4,8 мільярда. Витрати Болгарії, Латвії, Литви та Румунії також зросли (18-24%) 2018 року.

«Зростання військових витрат в Центральній і Східній Європі багато в чому пов'язане зі зростаючими уявленнями про загрозу з боку Росії. Це незважаючи на те, що російські військові витрати за останні два роки скоротилися», – повідомив старший науковий працівник Програми озброєнь і військових витрат SIPRI Пітер Веземан.

Згідно з інформацією SIPRI, 2018-го військові витрати Росії скоротилися на 3,5% порівняно з 2017 роком і становили 61,4 мільярда доларів. Це зробило її шостою за розмірами військових витрат країною в рейтингу SIPRI. При цьому оборонний бюджет України наразі вп'ятнадцятеро менший, ніж російський.

Разом з тим деякі країни скоротили витрати на оборону. Зокрема, військові витрати в країнах Африки скоротилися на 8,4% (в Алжирі (-6,1%), Анголі (-18%) і Судані (- 49%)), а в державах на Близькому Сході – на 1,9%.

Нагадаємо, SIPRI відстежує зміни у військових витратах в усьому світі. Військові витрати – це витрати уряду на поточну військову діяльність і збройні сили, з-поміж іншого заробітну плату і допомогу, оперативні витрати, закупівлі озброєння та військової техніки, військове будівництво, науково-дослідні і дослідно-конструкторські роботи, а також управління і тилове забезпечення.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук