Україна домовилася з Іраном про реалізацію низки проектів

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 7 березня 20163762

Україна та Іран підписали Меморандум про взаєморозуміння, що визначає всі напрямки торговельно-економічної співпраці між двома країнами.

Ухвалення документу в понеділок у Тегерані прокоментував віце-прем’єр-міністр — міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, голова української офіційної делегації в Ірані Геннадій Зубко, повідомляє прес-служба урядовця.

«Цей документ стане конкретним планом дій для наших країн у розвитку двосторонньої співпраці. Він визначатиме конкретні строки та виконавців по всіх напрямках економічного співробітництва», – наголосив віце-прем’єр.

За його словами, тепер країни розширять та нарощуватимуть товарообіг в аграрній сфері.

«Україна зацікавлена у розширенні номенклатури сільськогосподарської продукції для поставок до Ірану, зокрема, зернових, рослинних олій, тваринницької продукції, живої худоби, цукру та кондитерських виробів, фруктів та овочів. Іран зацікавлений у експорті сільськогосподарської продукції до України, зокрема сухофруктів, креветок, риби, фруктів та овочів», – розповів урядовець.

«Ми запропонували Ірану залучати інвестицій в лісову галузь України та співпрацювати в галузі рибного господарства, створювати спільні підприємства по розведенню та вирощуванню осетрових, лососевих та інших видів риб», — сказав Зубко.

За його словами, Іран готовий створювати спільні підприємства та розвивати переробку продукції агропромислового комплексу в Україні. Україна запропонувала Ірану співробітництво у розвитку інфраструктури та логістики, необхідної для полегшення торгівлі сільськогосподарськими продуктами.

«Україна запросила іранських інвесторів до участі в приватизації українських підприємств. Ми домовились про створення спільного комітету з інвестицій для розвитку різних форм інвестиційного співробітництва, у тому числі державно-приватного партнерства», – сказав він.

Зубко наголосив, що Україна та Іран продовжать співпрацю в банківській сфері для створення спрощених умов для розвитку торговельно-економічних зв’язків у різних секторах. «Центральні банки України та Ірану погодилися опрацювати можливість використання національних валют для розрахунків при здійсненні двостороннього товарообігу», – сказав він.

«Ми також активізуємо роботу Спільної українсько-іранської Ділової ради, в Тегерані буде проведено її перше засідання», – сказав Зубко.

Віце-прем’єр-міністр України наголосив, що Україна та Іран зацікавлені у подальшому розвитку співпраці в секторі видобування вугілля, модернізації, ремонту та взаємних поставок обладнання, запчастин та комплектуючих до нього. «Українські науково-дослідницькі установи можуть проектувати вугільні шахти для іранських компаній збагачення вугілля», – зазначив Зубко.

«Ми домовились розширити співпрацю в авіаційній галузі. Компанії наших країн співпрацюватимуть у напрямках модернізації літака АН-140-100 та його спільному серійному виробництві, в проектуванні та виробництві нових модифікацій літака Ан-140-100, у сфері маркетингу та продажу пасажирських літаків АН-158 в Ірані та регіоні, у напрямку поставки транспортних цивільних невійськових літаків АН-178», – сказав Зубко.

Віце-прем’єр також зазначив, що Іран готовий співпрацювати з Україною у напрямку розвитку комбінованих перевезень з використанням коридору «Перська затока, Іран (Астара і Каспійське море) – Чорне море, Європейські країни».

Українську частину комісії очолив міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин, а іранську частину – міністр сільськогосподарського джихаду Ісламської Республіки Іран Махмуд Ходжаті.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук