Україна готова бути гарантом продовольчої безпеки Туреччині, – Мінагропрод

ЕкономікаОксана Руда, 30 листопада 20152330

Український агросектор готовий виступити гарантом продовольчої безпеки Туреччині, повідомив міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко.

«Якщо традиційні партнери Туреччини застосують санкції, тобто припинять постачати зернові, Україна готова збільшити поставки зерна, кукурудзи та олії мінімум удвічі. Туреччина давній і надійний партнер України, ми готові виступити гарантом продовольчої безпеки цієї країни», – написав міністр на сторінці у Facebook.

За даними міністра, за десять місяців 2015 року Україна вже експортувала до Туреччини аграрної продукції на суму майже $566 млн, з яких зерна на більше ніж $55 млн, олії - на $75 млн.

«Звичайно, наразі зарано говорити про зміни у товарообігу між Туреччиною та Україною, однак ми готові до поглиблення двосторонньої співпраці в аграрному секторі. Розширення та диверсифікація експортного ринку залишається пріоритетом для України, а Туреччина – перспективним торговельним партнером», – додав Павленко.

Як повідомлялося, президент РФ Володимир Путін підписав указ «Про заходи з гарантування національної безпеки РФ і захисту громадян РФ від злочинних та інших протиправних дій і про застосування спеціальних економічних заходів щодо Турецької Республіки».

Відповідно до указу на території Росії тимчасово вводиться заборона або обмеження зовнішньоекономічних операцій, що передбачають ввезення на територію РФ окремих видів товарів, країною походження яких є Турецька Республіка, за переліком, який визначає уряд Російської Федерації (окрім товарів, що ввозяться для особистого користування в обсязі, дозволеному правом Євразійського економічного союзу).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук