Україна готова скерувати на експертизу до Ради Європи мовну статтю нового закону «Про освіту»

15:00, 15 вересня 2017

Україна готова скерувати на експертизу до Ради Європи статтю про мову освіти нової редакції закону «Про освіту». Про це заявила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич після зустрічі з послами іноземних держав, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Ми готові надати до Ради Європи цю статтю закону для експертизи з приводу того, що ця стаття не порушує тих міжнародних зобов'язань, які взяла на себе Україна», – сказав Гриневич.

Міністр також висловила сподівання, що президент України Петро Порошенко підпише закон «Про освіту», поки йтиме експертиза.

«Я дуже сподіваюся, що президент підпише закон про освіту», – зазначила Гриневич.

Зазначимо, що сьогодні в МЗС України міністр освіти Лілія Гриневич зустрілася з главами дипломатичних місій для обговорення змісту та особливостей нещодавно ухваленого закону «Про освіту». Як уточнив заступник голови МЗС України Вадим Пристайко, на зустрічі були присутні посли та представники посольств 11 країн, а також представники ЄС, Ради Європи та ОБСЄ.

Зазначимо, що офіційні представники влади Угорщини, Румунії та Молдови висловили занепокоєння новим українським законом про освіту, а Польща закликала Україну до консультацій щодо його застосування в школах. Зокрема, через ухвалення цього закону голова МЗС Угорщини Пейтер Сійярто заявив про бойкот України на міжнародній арені. За його словами, угорська дипломатія перешкоджатиме Україні в реалізації важливих для неї справ.

В свою чергу, президент Молдови Ігор Додон назвав новий закон «несправедливим», і зажадав щоб Україна скасувала його через мовне питання.

Нова редакція закону «Про освіту» передбачає, що діти, які підуть у школи з 1 вересня 2018 року, матимуть можливість навчатися рідною мовою тільки в початковій школі – перші чотири роки. З п'ятого класу всі предмети повинні викладатися українською мовою.