Україна має намір затвердити угоду з Chevron на видобуток сланцевого газу на Львівщині

ЕкономікаІрина Данилів, 6 жовтня 20149540

Україна на поточному тижні має намір затвердити кінцевий варіант операційної угоди на видобуток сланцевого газу з американською компанією Chevron, яка займається розробкою Олеської площі (Львівська та Івано-Франківська обл.). Про це повідомив глава правління компанії «Надра України» Ярослав Климович.

За його словами, зараз над кінцевим варіантом операційної угоди в оперативному режимі працюють державні фахівці, а також залучена юридична компанія. Вони спільно відпрацьовують всі зауваження Chevron, оскільки угода має бути складена відповідно до англійського права.

«Цього тижня наша делегація поїде в Лондон в центральний офіс Chevron з пропозицією кінцевого варіанту операційної угоди. Якщо досягнемо компромісу, тобто угода буде відповідати інтересам держави та інтересам компанії, тоді, відповідно, ми і будемо її підписувати», – цитує Климовича портал Finance.ua.

За його словами, українська делегація складатиметься з представників компанії «Надра України», «Надра Олеська» та представників Кабінету міністрів України.

Климович також повідомив, що навіть після підписання операційної угоди України необхідно виконати зобов’язання, передбачені в угоді про розподіл продукції (УРП). Це стосується прийняття законопроектів, підзаконних і нормативних актів, що є вимогою Chevron для реалізації проекту з видобутку сланцевого газу.

Нагадаємо, 5 листопада 2013 року, Україна підписала угоду про розділ продукції з американською нафтогазовою компанією Chevron, яка має намір вкласти близько $25 млрд у видобуток сланцевого газу на Львівщині. Вона займається розробкою Олеської площі, де планує вести видобуток сланцевого газу. Угода була підписана з компанією «Надра Олеська», 90% якої належить держпідприємству «Надра України».

У травні цього року у Львівській облраді переглянули дану угоду та виключили посередника СПК «Геосервіс», яка належала колишньому міністру енергетики та вугільної промисловості Едуарду Ставицькому. Як повідомив ZAXID.NET голова постійної депутатської комісії з питань екології природних ресурсів та рекреації Олексій Балицький, 10%, які, відповідно до договору, мали б належати СПК «Геосервіс» передадуть на потреби місцевої громади.

Довкола видобутку вуглеводнів у Львівській області точились бурхливі баталії. Основними противниками видобування виступали депутати обласної ради від ВO «Свобода». Колишня голова ЛОДА Ірина Сех, неодноразово заявляла, що видобуток сланцевого газу може обернутися для Львівщини екологічною катастрофою

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук