Україна може подвоїти видобуток газу, - міністр

Економіка2 лютого 201113

За умови успішної реалізації всіх проектів, які сьогодні пропонує кілька великих міжнародних компаній, Україна зможе збільшити власний видобуток газу вдвічі. Про це на прес-конференції в Києві заявив перший віце-прем'єр - міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв.

Він зазначив, що закінчення процедури підготовки до підписання мирової угоди з компанією Vanco «стало гарним сигналом для великих міжнародних інвесторів, для того, щоб вони зробили свої пропозиції з видобутку енергоносіїв як на шельфі Чорного моря, так і на суші», повідомили ZAXID.NET в прес-службі А.Клюєва.
Андрій Клюєв повідомив, що такі великі міжнародні компанії, як «Шеврон» і «Шелл», готові реалізовувати інвестиційні проекти як з видобутку сланцевого газу, так і проекти з видобутку нафти і газу на шельфі Чорного моря. Що стосується проектів з видобутку сланцевого газу, він зазначив, що вже через 5 років можливий вихід на промисловий видобуток, і йдеться «про достатньо значні обсяги». Інвестиції у видобуток сланцевого газу теж достатньо значні, що визначається специфікою самої технології. «Кожен проект передбачає вкладення не менше 2-х млрд дол», - зазначив Перший віце-прем'єр, і компанії заявляють про готовність інвестувати подібні ресурси.
Перший віце-прем'єр-міністр України нагадав, що також планується створення спільного підприємства за участю «Чорноморнафтогазу» і «Лукойлу» для реалізації великих інвестпроектів з видобутку енергоносіїв на шельфі.
«Є хороша пропозиція, і ми вже дали дозвіл, «ТНК-ВР» з видобутку газу в щільних шарах породи, фактично це видобуток газу метану», - повідомив Андрій Клюєв.
За його словами, сьогодні розглядається питання про виділення «ТНК-ВР» ділянок для розробки газу в Донецькій, Луганській і Дніпропетровській областях. «В результаті ми отримаємо додаткові обсяги газу, і здійснимо дегазацію вугільних шахт», - сказав Андрій Клюєв.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук