Україна може прогодувати всю Європу, - губернатор Прикарпаття

Економіка23 червня 201110980

Україна зі своїми запасами землі може прогодувати всю Європу. Такий висновок зробив голова Івано-Франківської ОДА Михайло Вишиванюк, оглянувши успішні господарства ТОВ «Прут-Генетика» та «Прометей», перебуваючи на Коломийщині під час виїзної сесії облради, присвяченої розвитку сільського господарства в краї.

За його словами, за рівнем урожайності та використанням новітніх технологій ці господарства можуть вважатися одними з кращих у Європі, інформує прес-служба Івано-Франківської облдержадміністрації.

За словами депутата обласної ради, директора ТОВ «Прут-Генетика» Петра Книшука, в очолюваному ним господарстві обробляють 4,5 тис. га землі, вирощують зернові, технічні та кормові культури, утримують 550 голів ВРХ, 830 свиней, 120 овець та 900 гусей.

«Україна, маючи надзвичайно великі запаси землі, може прогодувати всю Європу», - наголосив Михайло Вишиванюк.

За словами керівника області, для підтримки розвитку сільського господарства в Україні виділено 14 млрд грн. Держава дотує селянам вирощування худоби, створення садів та пасік. Ефективно використовуючи дотації, можна покращити стан розвитку сільського господарства у десятки разів.

Однак, як підкреслив Михайло Вишиванюк, виникає питання, чому окремі господарства розвиваються успішно, а інші ледь зводять кінці з кінцями, незважаючи на державну підтримку.

Голова ОДА висловив задоволення роботою господарств Снятинського, Городенківського, Коломийського, Рогатинського та частково Тлумацького районів.

Йшлося на сесії також про створення в області регіонального оптового ринку для продажу сільськогосподарської продукції на землях с. Драгомирчан Тисменицького району. На переконання Михайла Вишиванюка, це сприятиме стабілізації цінової ситуації, підтримці селянина та задоволенню потреб покупця у якісних вітчизняних дешевих продуктах харчування.

Сьома сесія Івано-Франківської обласної ради затвердила регіональну цільову програму заходів та робіт у галузі розвитку земельних відносин в Івано-Франківській області до 2020 року, бюджет якої становить 259 млн грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук