Україна не звертатиме уваги на заяви Росії щодо закону про освіту, – Порошенко

16:46, 28 вересня 2017

Президент Петро Порошенко заявив, що Україна не збирається звертати увагу на заяви Росії щодо нового закону про освіту. Про це він сказав на зустрічі з працівниками освітньої сфери, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Звичайно ж, ми не повинні і не будемо звертати увагу на ці істеричні заяви Державної думи Російської Федерації, яку давно прозвали в'язницею народу, з якої ми вирвалися і - я підкреслюю - в яку ніколи не повернемося», – зазначив Порошенко.

Така заява президента України прозвучала після того, як Держдума РФ прийняла заяву, в якій називає український закон Про освіту «актом етноциду російського народу в Україні».

Як інформував ZAXID.NET, 28 вересня в Україні набув чинності закон про освіту, згідно з яким мовою освітнього процесу в навчальних закладах є українська мова. У середній школі для національних меншин плавно вводиться українську як мову викладання. Але відповідно до освітньої програми - можуть викладатися одна або кілька дисциплін двома і більше мовами - державною, англійською мовою, іншими офіційними мовами Європейського Союзу.

Закон викликав чималу критику з боку держав-сусідів України, а саме - Румунії, Угорщини, Молдови та Польщі, які висловили занепокоєння новим українським законом про освіту. Зокрема, через ухвалення цього закону голова МЗС Угорщини Пейтер Сійярто заявив про бойкот України на міжнародній арені. За його словами, угорська дипломатія перешкоджатиме Україні в реалізації важливих для неї справ.

Президент Молдови Ігор Додон назвав новий закон «несправедливим», і зажадав щоб Україна скасувала його через мовне питання, а Польща закликала Україну до консультацій щодо його застосування в школах.

В Міносвіти України відкинули всі звинувачення у витісненні мов меншин з освітнього процесу та заявили, що перехід школярів із рідної мови навчання на українську буде не одномоментним, а поступовим. Також в МОН заявили, що готові скерувати на експертизу до Ради Європи мовну статтю нового закону «Про освіту».